Jak opravit díry v betonu?
Opravy konstrukcí

Pro důkladnou opravu je dobré opatřit adhezním nátěrem i odhalené části výztužné konstrukce a nerovnosti kolem konstrukce natáhnout tzv. vysprávkovou maltou (např. Weber. rep Vysprávka H ze sanačního systému na beton Weber, v němž najdete i další výrobky pro různé typy oprav betonu).Poškozený beton je potřeba osekat, očistit a zapravit buď betonem, nebo speciální opravnou hmotou na beton. Opravná hmota se aplikuje ručně. Pro kvalitní provedení, které vydrží, se vždy vyplatí vyhledat zkušeného profesionála.Oprava betonu – co k tomu použít

Pro menší opravy betonových ploch lze použít epoxidy nebo dvousložková cementová lepidla případně tmel. K dispozici je i univerzální opravná malta, vhodná jak pro venkovní, tak vnitřní použití. K větším opravám je vhodnější použití různých speciálních vysprávkových malt.

Jak zpevnit povrch betonu : Jako výztuž se používají i kabely, které se napnou a vnáší do betonu tlak – předpjatý beton. Další možností je přidat různá vlákna, drátky apod., vzniká vláknobeton či drátkobeton. Jako příměs je možno použít i moderní materiály, jako jsou uhlíková vlákna, a zvýšit tím pevnost betonu ještě o několik desítek procent.

Jak opravit hlubokou díru ve zdi

Na hluboké díry po hmoždinkách použijte nejdříve hrubší výplňovou a tmelicí hmotu, která se dá později vrtat i znovu zatížit. Velké otvory můžete vyplnit hrubším tmelem. Nakonec použijte tmel s malou zrnitostí. Výhodou akrylátového tmelu v tubě je, že i po pár letech zůstává mírně vláčný, takže nepraská a nedrolí se.

Jak opravit velkou díru ve zdi : Jak opravit velké díry

  1. Prostor otvoru vyčistěte od sutin, prachu a jiných nečistot. Povrch navlhčete.
  2. Pomocí suchých cihel vyplňte oblast poškozeného zdiva. K zajištění jednotlivých kusů se používá speciální lepidlo na obklady.
  3. Zbytek díry nahoďte maltou, nechte 2-3 dny zaschnout a nakonec zaštukujte.

Systém Epokonekt slouží k opětovnému zpevnění prasklého betonu v exteriéru i interiéru. Trhlina je přemostěna pomocí ocelových spon, které jsou zality speciální epoxidovou injektážní hmotou s vysokou pevností. Aplikace je velice jednoduchá.

Větší trhliny ve zdech je dobré opravovat s použitím ocelového hladítka. Jakmile tmel (sádra) dostatečně zaschne, povrch přebruste. K tomu můžete použít smirkový papír či brusnou houbičku. Pokud se s trhlinami na fasádě potýkáte často, nabízí se možnost aplikování nové omítky s výztužnou síťovinou – perlinkou.

Čím vyplnit díru v betonu

Větší výtluky v betonové podlaze je vhodné zapravit betonovou směsí. Nejedná se o nic složitého. Z díry v podlaze stačí odstranit nesoudržné části, průmyslovým vysavačem vysát prach, díru navlhčit vodou a zapravit betonovou směsí. Povrch betonové směsi se zahladí ocelovým hladítkem a je hotovo.Dvousložkový epoxidový nátěr pro spojení starého a nového betonu. ResiFix SE je dvousložkový epoxidový nátěr speciálně navržený jako adhezní (spojovací) spojovací můstek mezi starým a novým betonem. Vyznačuje se jednoduchou aplikací a vykazuje skvělou přilnavost k suchým i vlhkým podkladům.Aplikujte epoxidovou pryskyřici na betonový povrch pomocí válečku nebo štětce. Válečkem rychle pokryjete velkou plochu. Pokud potřebujete opravit mezery mezi panely, použijte štětec a naneste pryskyřici přesně na místa, která potřebují opravu.

Povrch betonu se dá brousit, frézovat a leštit. Starší betonové vrstvy se dají renovovat takzvaným překrytím. Přímo na čerstvou betonovou desku se aplikuje technologie raženého betonu. Jiné povrchové úpravy se pochopitelně uplatní při aplikaci na beton použitý v interiéru, jiné na exteriérové betony.

Čím ucpat díru ve zdi : Pro opravu použijte vápenocementovou maltu (jádrová omítka). Díru s ní jednoduše zaházejte, lžící strhněte drážku a nechte zaschnout (2-3 dny). Pokud povrch popraská, zdrsněte jej a finišujte pomocí stěrky (velmi jemná malta – fajnová omítka).

Čím opravit diry ve zdi : Doporučit můžeme silikon akrylátový tmel, který má vynikající přilnavost a můžete ho použít v interiéru i exteriéru, nebo univerzální jednosložkový silikon, který navíc obsahuje fungicidy a protiplísňové látky. Hodí se tak využít třeba do koupelny. Navíc ho můžete použít nejen na stěny, ale i na kov a plasty.

Čím zakrýt díry ve zdí

Jeden z nejjednodušších postupů je zatmelení nerovností a děr šlehaným tmelem. Používá se především u děr po hmoždinkách a drobných prasklin. Jeho aplikace je snadná, pomocí stěrky tmel promíchejte a drobné množství naneste na vadu, kterou potřebujete zakrýt. Aplikujte tolik tmelu, aby byla díra celá vyplněná.

Praskliny v interiéru – na praskliny ve zdivu použijeme Akrylový tmel. Je to většinou bílý, elastický a přetíratelný tmel v tubě. Po nanesení na zdivo lze snadno přetřít barvou. Akrylový tmel má vysokou přilnavost ke stavebním materiálům – dřevo, kov, zdivo, beton a tvrzené PVC.Co všechno opravíte s Beton Fix

Jde o dvousložkový tmel na bázi polyesterové pryskyřice, který se skvěle hodí pro rychlé opravy betonu. Ať už jde o opravy betonových podlah, opravu venkovního betonu, praskliny a výtluky, nebo estetické úpravy hran a rohů, BETON FIX nabízí jednoduché a efektivní řešení.

Jak opravit velkou prasklinu ve zdi : Větší trhliny ve zdech je dobré opravovat s použitím ocelového hladítka. Jakmile tmel (sádra) dostatečně zaschne, povrch přebruste. K tomu můžete použít smirkový papír či brusnou houbičku. Pokud se s trhlinami na fasádě potýkáte často, nabízí se možnost aplikování nové omítky s výztužnou síťovinou – perlinkou.