Jak oslovit ke spolupráci?
Jak dotyčného oslovit Mnoho profilů má na svých sociálních sítích přímý kontakt, většinou e-mail, můžete ale poslat i přímou zprávu na Instagramu či Facebooku. Další možností je buď jeho zastupující agentura nebo manažer (většinou jsou označeny na profilu) či agentura, která se stará o váš marketing.Vymezení cílů vám pomůže lépe vyhodnotit úspěch spolupráce. Prozkoumejte influencery, kteří se pohybují ve vašem odvětví. Sledujte jejich sociální sítě, blogy, YouTube kanály a další platformy, abyste zjistili, jaký obsah produkují a jaký má dosah. Zaměřte se na influencery, kteří mají aktivní a angažovanou komunitu.Příklad e-mailu

dovolte mi Vás oslovit jakožto [pozice osoby ve firmě], abych Vám představil náš návrh na spolupráci, který podle našeho názoru může přinést významný přínos [Jménu cílové firmy]. Jsem [Vaše jméno] a pracuji jako [vaše pozice] ve firmě [Jméno vaší firmy], která se specializuje na [vaše oblast podnikání].

Jak oslovit potenciální zákazníky : Hýčkejte své publikum na sociálních sítích. Zamyslete se nad tím, jaké sociální sítě používají vaši cíloví zákazníci, a aktivně na nich publikujte relevantní obsah. V současné době dbejte na to, aby byl váš obsah nejen prodejní a poučný, ale také zábavný a interaktivní.

Jak oslovit na spolupráci

Stručně a jasně!

Příliš se nerozepisujte. Co nejstručněji popište váš projekt a jak si spolupráci představujete. Důležité je zmínit, jaké benefity ze spolupráce pro influencera plynou. I když spolupráce není honorovaná, můžete osobnosti nabídnout například vaše produkty nebo jednu z atraktivních odměn zdarma.

Jak navázat spolupráci s firmou : Kromě identifikačních údajů obou smluvních stran se dohodněte na předmětu a rozsahu spolupráce, ceně a platebních podmínkách a také na požadovaném termínu odevzdání hotové práce nebo její části. Můžete uvést i smluvní pokuty v případě nedodržení dohodnutých podmínek.

Zahraniční to mají za jednu fotku.

Affiliate spolupráce – Provizní spolupráce. Influencer umístí na svoje kanály unikátní odkaz či reklamu. Pokud uživatel přijde na web firmy z influencerova profilu a provede nákup či registraci, influencer získává finanční provizi z tohoto nákupu.

Jak oslovujeme firmu

V případě, že se jedná o osobu, která v podniku (organizaci) zastává významnější pracovní funkci (tzn. vedoucí funkci, kdy má „pod sebou“ podřízené pracovníky), oslovujeme touto funkcí. Např.: Vážený pane starosto, … Vážená paní ředitelko, …6 tipů, jak získat nové zákazníky a rozjet váš byznys

 1. Poznejte vaše zákazníky.
 2. Vyberte vhodné kanály pro oslovení nových zákazníků
 3. Vytvářejte obsah, který osloví nové zákazníky.
 4. Využijte recenzí spokojených zákazníků
 5. Navažte spolupráci s firmou z příbuzného oboru.
 6. Nabídněte zákazníkům slevy, bonusy či odměny.

Jednat pravdivě a čestně a vždy v zájmu klienta či zákazníka

 1. nabízet oboustranně výhodný kontrakt.
 2. vždy dostát slíbeným termínům a závazkům.
 3. zachovávat mlčenlivost a diskrétnost.
 4. přijmout plnou zodpovědnost za své jednání a chování


Můžete ho kontaktovat přes sociální sítě, e-mail, telefon nebo agenturu specializující se na influencer marketing. Před jeho oslovením nejprve zjistěte, jestli je pro propagaci vašeho produktu opravdu vhodný a nebojte se ho požádat o analýzu jeho profilu na sociální síti.

Jak oslovit neznámého člověka : V případě, že píšeme neznámé osobě, je vhodné užít např. vážená paní, vážený pane. Píšeme-li např. nějakému konkrétnímu zaměstnanci, u nějž je nám známa jeho pracovní pozice, je někdy možné ji pro oslovení využít: vážený pane vedoucí, vážená paní účetní apod.

Jak se zeptat na spolupráci : Spolupráce

 1. Kdo je provozovatelem projektu
 2. Jaké formy spolupráce jsou možné
 3. Jsem vázán/a exkluzivně Vaší agentuře
 4. Jsem odkázán na vozíček, je v tom problém
 5. Jsem zdravotně hendikepovaný jiným způsobem, najdu u vás uplatnění
 6. Mám talentované děti, mají také možnost uplatnění

Kolik si mám říct za spolupráci

Stejně jako každý umělec si říká za svoje dílo jinou částku, tak stejným způsobem fungují influenceři. Každý člověk je jiný a každý influencer tedy přistupuje k tvorbě a spolupráci jinak. Cena za jeden příspěvek by se měla odvíjet cca 5-30 % z počtu sledujících. Ale to není zdaleka jediné kritérium.

Cena za tisíc zobrazení vás u mikro influencerů může vyjít na průměrných 1 000 Kč a cena za interakci pak vychází na něco přes 40 Kč. Makro influenceři oproti tomu vychází ve výsledcích levněji. Kolem 400 Kč za CPM a do 20 Kč za CPE.Možností, jak ho můžete zpeněžit, je totiž celá řada.

 1. Vydělávejte diky affiliate marketingu. Affiliate marketing spočívá v tom, že doporučujete produkty nějaké firmy nebo značky.
 2. Přivýdělek za placené články.
 3. Příjem z reklamních banerů
 4. Virtuální asistent.
 5. Online doučování
 6. Prodej oblečení
 7. Prodej dalších předmětů

Jak podekovat za spolupráci : Přeji krásné prožití vánočních svátku! rád/a bych poděkoval/a za ocenění mé práce ve formě bonusu, který jsem dostal/a spolu s výplatou. Jsem velmi vděčný/á, že pracuji ve firmě, kde si nadřízení všímají snahy, oceňují ji a motivují nás tak k ještě lepším výkonům.