Jaké pohádky se točily na Konopišti?
5. Konopiště: Jára Cimrman i Jáchyme, hoď ho do stroje!Lednice se objevila v pohádkách Království potoků, Dračí prsten, a Princezna Fantaghiro. Zahrála si i v Moskalykově seriálu Dobrodružství kriminalistiky.Pohádkový Bouzov

Nádherná stavba hradu obklopená lesy přímo vyzývá filmové štáby, aby se zde usadily a vymýšlely natáčení historických příběhů a pohádek. První pohádka, která se na hradě Bouzov točila se jmenovala O medvědu Ondřejovi.

Jaké pohádky se točily v Českém Krumlově : Anděl Páně 2, Císařovy nové šaty nebo Z pekla štěstí. Co mají tyto filmy společného Zčásti se natáčely v Českém Krumlově.

Co se točilo na Hluboké

Hluboká nad Vltavou

Výběrem uvádíme např. opět Pan Tau, Tři bratři, Pyšná princezna, Underworld, Jezerní královna, Au Pair II aneb Pohádka pokračuje, Šípková Růženka, Dýmky nebo Nejlepší přítel.

Co se natacelo na zámku Loučeň : Seriál Eliška a Damián se natáčel na středočeských zámcích Loučeň a Veltrusy a v ateliéru. Druhý jmenovaný zámek stojí uprostřed krajinářského parku s romantickými stavbami. Parkem se můžete toulat i skoro celý den, v Čechách je největší.

Točili jsme na zámku Kačina.

Snímek Anděl Páně z roku 2005 byl filmovým debutem režiséra Jiřího Stracha a pyšní se snad největším počtem českých hvězd ve vedlejších rolích. Titulní postavu ztvárnil Ivan Trojan, jeho čertovského přítele Jiří Dvořák. Většina exteriérů se natáčela na šumavském hradě Kašperk.

Jaké pohádky se natáčely na hradu Bouzov

Hrad Bouzov

Na hradě se natáčela pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Právě zde na svých křídlech létal Jíra. S tímto místem je také spjatý seriál Arabela a pohádka O Janovi a jeho podivuhodném příteli.Hluboká nad Vltavou

Výběrem uvádíme např. opět Pan Tau, Tři bratři, Pyšná princezna, Underworld, Jezerní královna, Au Pair II aneb Pohádka pokračuje, Šípková Růženka, Dýmky nebo Nejlepší přítel. Trůdina vila je umístněna poblíž stezky, která vede malebným údolím řeky Vltavy.1987 O princezně Jasněnce a létajícím ševci. 1990 O Janovi a jeho podivuhodném příteli. 1990 Jeskyně Zlatá růže. 1990 Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek.

Jinak se na hradě Kosti natáčely pohádky O ztracené lásce (2002) a O ztraceném princi (2008) i horor Hannibal – Zrození (2007). Kopicův statek si zahrál v následujících pohádkách a filmech: Nesmrtelná teta (1993), Princ a Večernice (1978), Princ Bajaja (1971), O ztracené lásce (2002) a Prima sezóna (1994).

Jaké pohádky se natáčely v Jihočeském kraji : Z pohádky do pohádky

  • Anděl Páně 2. Český Krumlov.
  • Tajemství staré bambitky 2. Jindřichův Hradec.
  • Šíleně smutná princezna. Blatná
  • Pyšná princezna. Hluboká nad Vltavou.
  • Sedmero krkavců Zvíkovské Podhradí
  • Zlatovláska. Kardašova Řečice.
  • Tři bratři. Hoslovice.
  • Čertova nevěsta. Židova strouha.

Co se točilo na zámku Hluboká : Hluboká nad Vltavou

Výběrem uvádíme např. opět Pan Tau, Tři bratři, Pyšná princezna, Underworld, Jezerní královna, Au Pair II aneb Pohádka pokračuje, Šípková Růženka, Dýmky nebo Nejlepší přítel.

Která Pohádka se točila na zámku Červená Lhota

Červená Lhota drží prim v počtu pohádek a filmů zde natočených, jako např. Zlatovláska, O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku.

Natáčí se zde pokračování koprodukčního filmu o panovnici Marii Terezii, který na Nový rok 2018 lámal divácké rekordy sledovanosti. Od 23. května do 7. června bude hlavní zámecký okruh s výjimkou potvrzených objednaných hromadných návštěv z důvodu natáčení dalších dvou dílů úspěšné série Marie Terezie uzavřen.Připomeňte si příběh hlavních hrdinek Rendy, Jarky a Lucky při návštěvě Mikulova i vy. Věděli jste, že se v roce 1983 Mikulově a blízkém okolí natáčel také film Třetí skoba pro kocoura Dále záběry na Mikulov najdete ve filmech Škola otců z roku 1957, Druhý tah pěšcem z roku 1984 či novějším filmu Bobule.

Co se natáčelo na zámku Bojnice : Bojnický zámek je známý z pohádky Šíleně smutná princezna a se svou historií sahající až do 11. století patří k nejstarším a nejvýznamnějším památkám na Slovensku.