Jak poznam že dosla barva v tiskárně?
Některé tiskárny mají vestavěný displej pro zobrazování úrovně zbývajícího inkoustu a dalších informací. Některé tiskárny hlásí úroveň zbývajícího toneru nebo inkoustu počítači a údaje pak můžete najít v panelu Tiskárny v Nastaveních. Pokud jsou informace dostupné, uvidíte je v podrobnostech o tiskárně.Zkontrolujte hladinu inkoustových kazet ze softwaru tiskárny nebo z ovládacího panelu tiskárny. Klepnutím na ikonu HP Instant Ink na ovládacím panelu tiskárny zobrazíte hladiny inkoustu. Chcete-li zkontrolovat počty stránek a stav dodávky kazety, přejděte na HP Instant Inkmožnost .Pro výměnu toneru v tiskárně doporučujeme následující postup:

 1. Vypněte tiskárnu.
 2. Vyjměte prázdnou tonerovou kazetu.
 3. Plastová kazeta nepatří do koše.
 4. Zkontrolujte nový toner.
 5. Protřepat, nemíchat.
 6. Pryč s ochrannými prvky.
 7. Připravit návod a vložit.
 8. Tiskárnu zavřete, zapněte, a máte hotovo.

Jak na zaschlou barvu v tiskárně : Nejjednodušším způsobem je umístit tiskovou hlavu (popřípadě celou cartridge, jestliže je hlava její součástí) na kapesník navlhčený teplou vodou. Postupně by se měl začít uvolňovat zaschlý inkoust, který vytvoří výraznou skvrnu. Umístěte proto kapesník s hlavou na snadno omyvatelnou plochu.

Jak zjistit množství barvy v tiskárně Canon

1. V rozevírací nabídce nástroje Canon IJ Printer Utility vyberte možnost Ink Level Information (Informace o hladině inkoustu). Zobrazí se obrázek typů inkoustu a jejich stav. Pokud se vyskytne varování nebo chyba související se zbývající hladinou inkoustu, ovladač tiskárny zobrazí informační ikonu.

Jak zjistit kolik barvy je v tiskárně : informace o množství inkoustu v kazetě podá obslužný software pro tiskárnu. Rovněž by měla být tato informace zjistitelná ve vlastnostech tiskárny. Zobrazte tedy informace o dané tiskárně, včetně informace o použitých kazetách, a pokud to tiskárna umožňuje, zobrazí se Vám i odhadované množství inkoustu v kazetách.

Na domovské obrazovce aplikace HP Smart klikněte na dlaždici skenování. Chcete-li skenovat z tiskárny, vložte předlohu na skleněnou desku skeneru nebo do automatického podavače dokumentů (pouze dokumenty) a klikněte na možnost Skenovat nebo Skenování tiskárny.

stiskněte MENU – System setup (nastavení) – Mainterance (údržba) – Supplies Life (životnost součástí) a pak vyberte ten toner, u kterého chcete zobrazit kapacitu. Dozvíte se tím počet vytištěných stran s tímto tonerem.

Kdy menit toner

Tiskový válec obvykle zvládne nanést toner na až 30 000 tištěných stran. Tento spotřební materiál byste ale měli vyměnit, i když Vaše tiskárna ještě nehlásí tuto nutnost. Neklamným znakem opotřebení tiskového válce je snížená kvalita tisku, kterou je možné už pozorovat při letmém pohledu na tištěný dokument.Při občasném tisku vám postačí inkoustová tiskárna, ale nesmíte zapomínat na to, že u ní hrozí zasychání inkoustu. Proto se doporučuje vytisknout alespoň jednu stránku za týden. Pokud tisknete nepravidelně či méně než jednou týdně, raději zvolte tiskárnu laserovou.Inkoustová tiskárna dělá pruhy

Tisková kazeta může být zaschlá, v některých případech jde vyčistit a opět zprovoznit. Stává se však, že hlava odejde elektronicky. Zvláště pak při používání nekvalitních neoriginálních kazet nebo při renovaci mohou shořet topná tělesa, protože se kazeta nedostatečně chladí.

Zaschlou skvrnu nejdříve pokapejte vodou a po chvíli přebytečnou vlhkost odsajte savým papírem. Místo, kde byla skvrna, pak pečlivě vyčistěte běžným pracím prostředkem, dokud se skvrna neotlačí. Následně použijte kyselinu citronovou či šťávu z citronu. Potom opět pečlivě vyčistěte běžným pracím prostředkem.

Jak vypočítat množství barvy : Zde je návod, jak vypočítat potřebné množství barvy na vymalování: Nejprve změřte šířku každé stěny a vynásobte ji její výškou. Změřte také délku a šířku stropu. Tím získáte rozměry povrchu jednotlivých ploch v metrech čtverečních.

Jak zjistit stav barvy v tiskárně Epson : Vážený zákazníku, stav inkoustu v kazetách se dá zjistit pomocí programu Epson status monitor, který se instaluje při instalaci tiskárny. Druhou možností jak zjistit stav inkoustu je položka Epson Status Monitor ve vlastnostech tiskárny (tam kde vidíte tiskovou frontu).

Jak se skenuje na tiskárně

Instalace a používání skeneru ve Windows 10

 1. Vyberte Start > Nastavení > Zařízení > Tiskárny a skenery nebo použijte následující tlačítko. Otevření nastavení & tiskárny.
 2. Vyberte Přidat tiskárnu nebo skener. Počkejte, až najde skenery v okolí, vyberte ten, který chcete použít, a vyberte Přidat zařízení.


Naskenování dokumentu

 1. Spusťte aplikaci Disk Google .
 2. Vpravo dole klepněte na Fotoaparát .
 3. Namiřte fotoaparát zařízení na dokument.
 4. Vyfoťte dokument, který chcete naskenovat.
 5. Upravte naskenovaný dokument.
 6. Klepněte na Hotovo.
 7. Vytvořte vlastní název souboru nebo vyberte navrhovaný.

Pokud je součástí toneru přepravní pojistka, toner protřepte ještě před jejím vytažení. Jakmile tiskárna zcela přestane kvůli prázdnému toneru tisknout, nemá již jeho protřepávání žádný smysl. K tomuto „zablokování“ dochází nejčastěji v případě tiskáren Samsung a Lexmark, někdy také u tiskáren Brother.

Jak uvést tiskárnu do továrního nastavení : Následující postup vám pomůže s resetem do továrního nastavení:

 1. Vypněte tiskárnu a na 30 vteřin odpojte napájecí kabel.
 2. Po zapojení kabelu zapněte tiskárnu a tlačítko 15 vteřin držte.
 3. Měla by se rozsvítit kontrolka tlačítka pozor zastav.
 4. Tlačítko můžete uvolnit.
 5. Počkejte na obnovení tiskárny/kontrolky budou svítit.