Jak poznat jestli telefon podporuje eSIM?
Nezapomeňte kontaktovat svého poskytovatele nebo výrobce zařízení a ověřit, zda jsou výše uvedené kroky pro vaše zařízení možné. Zařízení Android: VYTOČTE *#06# a stiskněte tlačítko volání. Pokud vaše zařízení podporuje eSIM, měli byste být schopni zobrazit jedinečné identifikační číslo eSIM (EID) vašeho zařízení.

 • Apple. iPhone 15 Pro Max. iPhone 15 Pro. iPhone 15 Plus. iPhone 15. iPhone 14 Pro. iPhone 14 Plus. iPhone 14. iPhone 13. iPhone 13 Mini. iPhone 11. iPhone 12. iPhone SE 2022.
 • ASUS.
 • Honor.
 • Huawei.
 • Infinix.
 • Motorola.
 • Nokia.
 • Nothing.

Na iPhonu přejděte do Nastavení > Mobilní data. Klepněte na Převést na eSIM. Pokud volbu Převést na eSIM nevidíte, váš operátor tuhle možnost nepodporuje. Pokud chcete přenést své telefonní číslo z fyzické SIM karty na eSIM pomocí aktivace eSIM operátorem nebo naskenováním QR kódu, kontaktujte svého operátora.

Co dělat když telefon nepodporuje eSIM : Proveďte následující postup

 1. Zapněte a vypněte letový režim.
 2. Přejděte do Nastavení > Mobilní síť a zkontrolujte, zda je zobrazeno číslo, které se pokoušíte aktivovat. Pokud ano, vypněte linku a poté ji znovu zapněte.
 3. Restartujte zařízení.

Kdo podporuje eSIM

Aktuálně eSIM telefony (a další zařízení) podporují všichni tři tuzemští operátoři. U všech ale stále narážíme na jistá omezení: T-Mobile eSIM nabízí pouze pro vybraná zařízení Apple a Samsung. Podobně vypadá podpora eSIM i u Vodafone a O2. O2 eSIM navíc podporuje i u vybraných telefonů Huawei nebo Motoroly Razr.

Jak aktivovat eSIM na iPhonu : Pokud byla eSIM k iPhonu přiřazena při jeho zakoupení, iPhone zapněte a aktivujte eSIM podle pokynů. Pokud přecházíte na iPhone (například z telefonu s Androidem), obraťte se na svého operátora a přeneste své telefonní číslo do iPhonu prostřednictvím aktivace eSIM operátorem nebo naskenováním QR kódu od operátora.

Tyto modely Xiaomi telefonů podporují eSIM

 • Redmi Note 13 Pro, +
 • 14, Pro.
 • 13T, Pro, 13.


U většiny zařízení se systémem Android může být aktivní pouze jedna eSIM. U modelů Google Pixel 7 a novějších nicméně existuje možnost používat dva profily eSIM současně (pokud to váš operátor umožňuje).

Kolik stojí eSIM u T-Mobile

T-Mobile nabízí Apple Watch s eSIM, poplatek k tarifu vyjde na 99 korun měsíčněAktuálně eSIM telefony (a další zařízení) podporují všichni tři tuzemští operátoři. U všech ale stále narážíme na jistá omezení: T-Mobile eSIM nabízí pouze pro vybraná zařízení Apple a Samsung. Podobně vypadá podpora eSIM i u Vodafone a O2. O2 eSIM navíc podporuje i u vybraných telefonů Huawei nebo Motoroly Razr.Google Pixel 3 a novější

 1. Připojte svůj telefon k internetu přes Wi-Fi.
 2. Jděte do Nastavení – Síť a internet – Mobilní síť.
 3. Zvolte Rozšířená nastavení – Operátor – Přidat operátora.
 4. Naskenujte QR kód a potvrďte stažení profilu. Chvíli počkejte a jakmile vás telefon vyzve k zadání PIN, zadejte výchozí PIN 1234.


eSIM vs SIM

Klasické SIM karty mají čip s daty v sobě. V případě jejich ztráty nebo poškození je nutné vážit cestu ke svému operátorovi pro další SIM. Naproti tomu nové eSIM, zabudované do čipů v telefonu, nabízí uživateli možnost stáhnout svůj profil z pohodlí domova.

Jak nainstalovat eSIM Samsung : Krok 1. Přejděte do nabídky „Nastavení“ > „Připojení“ > „Správce SIM“. Krok 2. Klepněte na možnost „Přidat eSIM“ a na vaši eSIM se automaticky stáhne a nainstaluje váš mobilní tarif.

Který iPhone má eSIM : Duální SIM můžete nakonfigurovat na následujících modelech: Jedna fyzická SIM a jedna eSIM karta; k dispozici na iPhonu XR, iPhonu XS, iPhonu 11, iPhonu 12, iPhonu 13, iPhonu SE (2. generace), iPhonu 14 a novějších modelech (zakoupených jinde než v USA)

Jak funguje Airalo eSIM

Airalo je první obchod s eSIM na světě, který řeší bolístku v podobě vysokých účtů za roaming tím, že vám poskytuje přístup k eSIM (digitálním SIM kartám). eSIM od Airalo vám umožní stáhnout a nainstalovat digitální datový balíček z více než 200 zemí/regionů a připojit se kdekoli na světě hned po přistání.

Aktivace eSIM na zařízení:

 1. Otevřete aplikaci Fotoaparát a načtěte QR kód uvedený na eVoucheru, nebo.
 2. vyberte aplikaci Nastavení / Mobilní data / Přidat mobilní tarif a načtěte QR kód, který najdete na eVoucheru.

Aktuálně eSIM telefony (a další zařízení) podporují všichni tři tuzemští operátoři. U všech ale stále narážíme na jistá omezení: T-Mobile eSIM nabízí pouze pro vybraná zařízení Apple a Samsung. Podobně vypadá podpora eSIM i u Vodafone a O2. O2 eSIM navíc podporuje i u vybraných telefonů Huawei nebo Motoroly Razr.

Kolik eSIM do iPhone 14 : Dual SIM můžete používat s fyzickou SIM kartou a eSIM. iPhone 13 a novější podporuje také dvě aktivní eSIM. Modely iPhone bez fyzické zásuvky na SIM kartu podporují dvě aktivní eSIM.