Jak se dělá sníh?
Začněte šlehat na nízkou rychlost a postupně ji zvyšujte, až se bílky promění v pěnu a začnou tuhnout. Až v této chvíli bílky osolte a přidejte kypřicí prášek a pokračujte ve šlehání. Jakmile po metličkách zůstává viditelná stopa, přestaňte, sníh by měl být dostatečně ušlehaný.Správný poměr cukru k bílkům: Na jeden bílek použijte 50-60 g cukru. Nižší množství cukru může vést k příliš měkkému sněhu, který v troubě neudrží tvar kokosek.Připravte si hrnec, kam pěkně sedne mísa s bílky. Do hrnce nalijte vodu a přiveďte k varu. Až bude voda vřít, umístěte nad rendlík mísu s bílky a začněte hned šlehat. Pokud chcete vyšlehat sníh s cukrem, vyčkejte až na vhodnou příležitost, která nastává, když se bílky trochu ohřejí.

Jak udělat sníh bez mixéru : Šlehejte šlehacími metlami, nejlépe elektrickým šlehačem, protože je to pohodlné a rychlé. Ale i různé ruční šlehače vám pomohou a ušetří námahu. Do bílků dejte špetku soli nebo kávovou lžičku vody a šlehejte zpočátku na nižší rychlost, aby se bílky napěnily a začaly nabírat vzduch.

Čím zpevnit sníh

Při mechanické cestě jde o běžné šlehání, kdy sníh narůstá vháněním vzduchu do kapsiček bílkovin. Pomocí soli, cukru a octa můžeme také sníh zpevnit. Pokud vejce nejsou čerstvá, ubývá v něm bílkovin a kazí se.

Jak dlouho péct sníh : Nastříkané pusinky dejte péct do vyhřáté trouby na hodinu až hodinu a půl podle velikosti pusinek. Během pečení troubu několikrát otevřete, aby odešla vlhkost a pusinky nepraskaly.

Do mísy dejte bílky. Připravte si v robotu metlu na šlehání sněhu (má nejvíce drátů). Začněte šlehat na nejnižší rychlost, v momentě, kdy začnou bílky pěnit, přidejte špetku soli a zvyšte rychlost na nejvyšší. Šlehejte do požadované tuhosti, jak je psáno v odstavci o ručním šlehání.

Například jedna tabulka Studentské pečeti obsahuje přes 24 kostek cukru. Aby člověk spálil energii, kterou obsahuje, měl by vyrazit na dvouhodinovou procházku. Půllitr českého národního nápoje – pivního ležáku – obsahuje dvě až tři kostky cukru.

Jak správně vyšlehat sníh

Sníh začněte šlehat zlehka

  1. Vezměte si k ruce elektrický šlehač, ubezpečte se, že metly jsou dokonale čisté a suché, a zapněte jej na nízké otáčky.
  2. Do sněhu vsypte špetku soli a začněte šlehat.
  3. Zhruba po 2 minutách se v bílcích začnou tvořit bublinky, budou však stále polotekuté.

Přešlehaný sníh – pokud to přeženete, sníh se bude trhat a ztrácet na objemu .Náplň: šleháme bílky se štipcem soli a přidáváme pískový cukr. Po mírném prošlehání vložíme nádobu se sněhem do parní lázně. Pokračujeme ve šlehání, během něhož přidáme moučkový cukr, až docílíme tuhé, lesklé bílé hmoty, kterou po zchladnutí naplníme do trubiček.

Pokud chcete dosáhnout extra tuhého sněhu, přidejte k bílkům trochu cukru. Ideálně krupicového cukru. Cukr pomáhá stabilizovat sníh a zajistí mu dokonalou texturu.

Co se zbylým sněhem : Hodí se: Do pěnových dezertů nebo máslových krémů, my ho používáme například v receptu na pruhovaný dort s mašlí. Samotným sněhem se plní také klasické drobné dezerty, jako jsou indiánky nebo kremrole, ani po vychladnutí totiž nespadne a zůstane vláčný a krémový.

Jak udělat sníh na beránka : Bílky se solí šleháme ve vodní lázni, když jsou tuhé, přisypeme cukr a šleháme, až tvoří špičky a odděluje se ode dna, asi 15 minut. Pak kápneme citronovou šťávu a ještě chvilku šleháme. Odstavíme a prošleháváme, až sníh trochu vychladne. Pak pomocí zdobícího sáčku pokryjeme sněhem povrch beránka.

Kolik cukru je v půl litru Coca Coly

Výživové hodnoty

Běžné hodnoty na: 100 ml 250 ml (%*)
Tuky: 0 g 0 g (0%)
z toho nasycené mastné kyseliny: 0 g 0 g (0%)
Sacharidy: 11,2 g 28 g (11%)
z toho cukry: 11,2 g 28 g (31%)


Spotřeba piva v ČR se opět zvýšila – na obyvatele se v průměru vypije 282 půllitrů ročně Tuzemské pivovary loni vyrobily rekordních 21,3 milionu hektolitrů piva, výstav tak meziročně vzrostl o 4,7 procenta.Vyšlehat sníh můžete pomocí elektrické metly, nebo ručně. Bílky pokojové teploty vyšleháte snadněji, vajíčka byste si tedy měli vyndat z lednice s předstihem. Do bílků přidejte špetku soli. Šleháte-li elektrickou metlou, začněte na nejnižších otáčkách a postupně přidávejte, dokud sníh nebude mít požadovanou hustotu.

Jak se dělá sníh na perníčky : Optimální poměr je 150 g moučkového cukru na 1 bílek na hustší sníh na zdobení špičkou, a 120 g cukru na 1 bílek na řidší sníh pro vylévání větších ploch. Cukr dvakrát přesejeme přes sítko – tím se zbavíme drobných krystalků, které by ucpávaly zdobící špičku. Nádobu s hotovým sněhem uchováváme v lednici.