Jak si doma vytrhat obočí?
Jak si vytrhat obočí bez bolesti <

 1. Pořiďte si kvalitní pinzetu z oceli se zkosenými hroty.
 2. Využijte zvětšovací zrcátko, abyste žádný chloupek nepřehlédli.
 3. Vytrhávání obočí provádějte nejlépe za denního světla a u okna.
 4. Před samotnou akcí si napařte obličej horkým ručníkem, nebo si dopřejte horkou koupel.

Trhejte je rychlými a ostrými pohyby ve směru růstu. Tím zabráníte vrůstání chloupků a také je trhání méně bolestivé. Dopřejte si čas a nevytrhávejte chloupky zbrkle. Obočí dorůstá poměrně dlouho a některé chloupky už nemusí dorůst vůbec.Obočí by mělo začínat nad vnitřním koutkem oka, tedy vše, co přesahuje nad kořen nosu můžete bez obav vytrhnout. Obočí příliš blízko sebe dodává obličeji zamračený výraz a opticky zmenšuje oči. Naopak pokud byste obočí vytrhala až nad oči, budou vypadat vaše oči nepřirozeně daleko od sebe.

Jak si vyholit obočí : Trhejte převážně chloupky pod obočím – nad obočím se mohou chloupky rozrůstat do čela, navíc jsou určující pro požadovaný tvar. Pokud trhání bolí, kůži napněte prsty. Méně bolestivého trhání docílíte také tím, že si napaříte obličej nad horkou vodou. Trhejte vždy po směru růstu – odstraníte tak chloupky i s kořínky.

Co dělat když nemám obočí

Když dojde k poškození, špatnému vytrhání nebo ztrátě obočí je možné použít speciální séra pro růst a zhuštění řas a obočí. Použijte přírodní sérum bez konzervantů (parabenů). Na účinek sér musíte být pečlivá a trpělivá. Při každodenní aplikaci na oblast růstu chloupků obočí se výsledek dostaví během jednoho měsíce.

Jak si upravit obočí kluk : Nic nepokazíte, pokud tvar obočí necháte na kosmetičce, pakliže si na úpravu netroufáte sami. Nepotřebujete žádné speciální přípravky, bohatě postačí pinzeta. Pokud však máte pokožku pod obočím často vysušenou, používejte dle potřeby hydratační krém. Krásné obočí si zaslouží piercing.

Náš tip: Nejlepší je použít tužku s ostrou špičkou a jednotlivé chybějící chloupky domalovat. Dokonalého vzhledu přirozeného obočí pak docílíte rozetřením linií na vnitřní straně obočí do ztracena. Pokud nechcete pracovat s tužkou, sáhněte po pudru na obočí, který vám rovněž pomůže vykouzlit přirozený efekt.

Náš tip: Nejlepší je použít tužku s ostrou špičkou a jednotlivé chybějící chloupky domalovat. Dokonalého vzhledu přirozeného obočí pak docílíte rozetřením linií na vnitřní straně obočí do ztracena. Pokud nechcete pracovat s tužkou, sáhněte po pudru na obočí, který vám rovněž pomůže vykouzlit přirozený efekt.

Jak se zbavit obočí

Správná technika

 1. Dobře si prohlédněte, jakým směrem vám chloupky obočí rostou. Vždy je pak vytrhávejte ve směru růstu.
 2. Uchopte pinzetu jako tužku a přiložte její hroty ke kořeni chloupku, který chcete odstranit.
 3. Pracujte pomalu a pečlivě, ať si nevytrhnete víc chloupků, než jste původně chtěli.

Proč obočí vypadává nebo řídne

Když obočí začíná řídnout, je na místě začít se pídit po důvodech, proč je tomu tak. Třeba za to může pouze příliš vytrvalé vytrhávání. Chloupky nestíhají dorůstat a samy začnou řídnout. V těch závažnějších případech za to může stres, vyčerpání nebo špatná životospráva.Příčin náhlého vypadávání a řídnutí obočí může být hned několik. Za změnou mohou stát hormonální změny v organizmu vlivem antikoncepce či přechodu, stres, špatné vytrhávání chloupků, užívání léků či nezdravá strava.

Malé oči lépe orámuje tenčí obočí než velmi husté. Ženám s hranatým obličejem lichotí zaoblené obočí, kulatému obličeji sluší ostřejší hrany. Husté obočí se nejlépe hodí k oválnému obličeji. Pokud máte protáhlý obličej, obočí může být mírně zkosené, ale nemělo by se příliš dlouho zužovat.

Jak si odbarvit obočí doma : Abyste však dosáhla perfektního výsledku, musíte správně postupovat.

 1. Začněte čištěním. V první řadě obočí perfektně odličte.
 2. Najděte správný tvar. Když je obočí krásně čisté a vy vidíte jeho přirozený tvar, je načase ho hezky upravit.
 3. Eliminujte skvrny.
 4. Naneste barvu.
 5. Nechte působit.
 6. Vylaďte detaily.

Co na řídké obočí : K zázrakům přírodní apatyky patří ricinový olej, který obočí posiluje, zhušťuje a zpevňuje. Rozetřete si tenkou vrstvu na obočí před spaním a nechte přes noc působit. Stejně tak můžete aplikovat kokosový nebo olivový olej. Vlasové folikuly stimuluje i šťáva z cibule, kterou stačí nechat působit 5 až 10 minut.

Co způsobuje vypadávání obočí

Obočí nám může vypadávat, když máme nedostatek živin, nedostatek vitamínů, když pociťujeme stres, máme ekzém, ztrácíme vlasy (Alopecia areata) nebo když podstupujeme chemoterapii.

K zázrakům přírodní apatyky patří ricinový olej, který obočí posiluje, zhušťuje a zpevňuje. Rozetřete si tenkou vrstvu na obočí před spaním a nechte přes noc působit. Stejně tak můžete aplikovat kokosový nebo olivový olej. Vlasové folikuly stimuluje i šťáva z cibule, kterou stačí nechat působit 5 až 10 minut.Náš tip: Nejlepší je použít tužku s ostrou špičkou a jednotlivé chybějící chloupky domalovat. Dokonalého vzhledu přirozeného obočí pak docílíte rozetřením linií na vnitřní straně obočí do ztracena. Pokud nechcete pracovat s tužkou, sáhněte po pudru na obočí, který vám rovněž pomůže vykouzlit přirozený efekt.

Jaká je nejlepší barva na obočí : Nejlepší barvy na obočí dle srovnání

Hodnocení Produkt
Top 1 Výborné Vítěz srovnání BeautyLash barva na řasy a obočí
Top 2 Velmi dobré Nejlepší cena/výkon RefectoCil barva na řasy a obočí
Top 3 Dobré Pro nenáročné Delia Cosmetics Cameleo krémová profesionální barva na obočí
Top 4 Výborné Pro náročné Thuya barva na řasy a obočí