Jak si vyčistit mysl?
Máme pro vás pět jednoduchých kroků:

 1. Vraťte se do přítomnosti. Starosti, obavy, pocity viny, vztek a další negativní emoce nás uvrhávají do přemítání o minulosti nebo budoucnosti.
 2. Smiřte se se skutečností Akceptujte svoje pocity.
 3. Zaměřte svoji pozornost na dech.
 4. Dostaňte myšlenky z hlavy na papír.
 5. Začněte jednat.

Soustřeďte se na dýchání Dalším způsobem, jak můžete zklidnit mysl, jsou dechová cvičení. Jednoduše řečeno, soustřeďte se na nadechování a vydechování. Tím vytěsníte myšlenky, které vám kolují v hlavě, navíc hluboké nádechy a výdechy zpomalují srdeční rytmus, což napomáhá s usínáním.Meditace. Najděte si ve své večerní rutině pár minut, kdy budete jen sami se sebou. Zavřete oči, nalaďte se na svůj dech, na své tělo. Pokud nejste připraveni přejít rovnou do “nečinné” meditace, vyzkoušet můžete různá dechová cvičení, která zaměstnají vaši mysl a zároveň vás dokonale uvolní a napojí na sebe samé.

Jak restartovat mysl : Dokonalý RESET: Ledová sprcha

Mně osobně stačí 20–30 sekund ledové sprchy a má mysl je absolutně proměněná. Myšlenky jsou tytam. V mysli i v těle se rozlévá klid, mír, blaženost. Ledová sprcha člověka nejen dokonale zresetuje, ale také nabije novou energií a štěstím.

Jak rychle zklidnit mysl

Aby vám energie vydržela a nepřepálili jste začátek, máme pro vás několik tipů, jak rychle zklidnit svoji mysl.

 1. Dechová cvičení pomohou zklidnit celé tělo.
 2. Protáhněte se u videa.
 3. Krátká procházka na čerstvém vzduchu.
 4. Seznam pozitivních věcí
 5. Vůně napomáhají relaxaci.

Jak se zbavit vnitřního neklidu : Hluboké dýchání a relaxační techniky, jako je progresivní relaxace svalů, mohou pomoci snížit hladinu stresových hormonů a uvolnit napětí v těle. Pravidelná fyzická aktivita, jako je běh, plavání, jóga nebo cvičení, může zlepšit vaši náladu brzy okamžitě.

Každodenní pohyb. Fyzické cvičení je jedním z nejlepších způsobů, jak si udržet optimální funkce mozku. Cvičení zvyšuje průtok krve a dodává kyslík do mozku. Fyzická aktivita je mimořádně důležitá a to obzvlášť tehdy, přežijeme-li stresující den.

Víme, jak na to:

 1. Zapomeňte na úkoly a starosti. Pořád si v hlavě přemítáte, co všechno ještě musíte v následujících dnech udělat, stihnout
 2. Přeprogramujte myšlenky. Vydejte se na procházku, na jógu nebo si jděte zaběhat.
 3. Relaxujte. Tělo odpočinek potřebuje.
 4. Zkuste aromaterapii.
 5. Nebojujte se strachem.

Jak zlepsit svou mysl

Meditace je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak pracovat s myslí. Pomáhá nám zklidnit myšlenky, zlepšit koncentraci a snížit stres. Stačí si najít klidné místo, zavřít oči a soustředit se na svůj dech. Meditace může být krátká – jen pár minut denně, ale může mít obrovský vliv na naši duševní pohodu.Pět způsobů, jak zastavit černé myšlenky a dostat je z hlavy

 1. Mluvte o svých problémech. Většina lidí se negativním myšlenkám brání tak, že se snaží na ně nemyslet, nemluvit o nich, nerozebírat je.
 2. Sepište své negativní myšlenky.
 3. Soustřeďte se na to dobré
 4. Rozptylte se něčím.
 5. Praktikujte „mindfulness“

Osvědčeným, i když ne vždy oblíbeným způsobem, jak se zbavit úzkosti, je pravidelná fyzická aktivita. Důležité je provozovat takovou sportovní aktivitu, která Vás baví. Jen tak u cvičení vydržíte. Pro někoho to mohou být procházky, pro jiného jízda na kole, plávání či tanec.

Častým spouštěčem nervozity a úzkosti bývá stres doma či v zaměstnání, nedostatek spánku, shon a psychické a fyzické přetížení. Chronický stres nám škodí, ovlivňuje naše srdce a cévy, vede ke zvýšení krevního tlaku, či ke snížení naší imunity, čemuž je třeba předcházet.

Co na zklidnění psychiky : Mírné projevy úzkosti a stresu mohou pomoci zvládnout léky s obsahem guaiafenesinu, vitamínů skupiny B, třezalky, kozlíku, chmele, meduňky, mučenky, hořčíku či rhodioly.

Jak zastavit myšlenky v hlavě : Pět způsobů, jak zastavit černé myšlenky a dostat je z hlavy

 1. Mluvte o svých problémech. Většina lidí se negativním myšlenkám brání tak, že se snaží na ně nemyslet, nemluvit o nich, nerozebírat je.
 2. Sepište své negativní myšlenky.
 3. Soustřeďte se na to dobré
 4. Rozptylte se něčím.
 5. Praktikujte „mindfulness“

Jak si srovnat mysl

Pro vizualizaci svých myšlenek zkuste také myšlenkové mapy, které vám pomohou nejen s určením priorit, ale třeba i s plánem vyřešit „pouze“ polovinu záležitostí. Jak se říká, méně je někdy více, a proto nám pomáhá rozdělit priority do několika menších krůčků. Tím být efektivnější a pod menším stresem.

Naučte se, jak „vypnout“ neodbytné myšlenky na práci před spaním

 1. Mozek neustále pracuje na plné obrátky.
 2. Proč je tak těžké „vyčistit“ si hlavu.
 3. Zaměřte se na alternativní činnosti.
 4. Vytvořte si přechodové rituály.
 5. Cvičte, cvičte, cvičte.
 6. Prozkoumejte rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem.
 7. Odstraňte všechny rušivé vlivy.

Psychický kolaps je stav, pro který je typická zvýšená únava, podrážděnost, problémy se spánkem, ale i deprese, apatie a frustrace. Příznaky psychického kolapsu se vyplatí nepodceňovat a začít je včas řešit.

Jak se projevuje psychické vyčerpání : Psychická únava se projevuje jinak. Vnímáme ji jako pocity totálního vyčerpání, kdy se špatně soustředíme, jsme ospalí, malátní, dochází ke zhoršení paměti a nechce se nám vůbec do ničeho. Můžeme mít potíže se spánkem, dostaví se změny nálad a nechuť k jakékoli činnosti.