Jak Spustit Win 10 jako Administrator?
Do vyhledávacího pole na hlavním panelu zadejte text „CMD“ a klepněte pravým tlačítkem myši na Příkazový řádek a vyberte možnost Spustit jako správce. V okně Administrator: Příkazový řádek zadejte příkaz net user administrator /active:yes a stiskněte klávesu Enter.Zkuste spustit program jako správce ještě následujícím způsobem, zda se to chová stejně.

 1. Pravý klik na požadovaný program nebo zástupce.
 2. Vlastnosti.
 3. Kompatibilita.
 4. Zaškrtněte Spustit tento program jako správce.
 5. Potvrďte změny.

Vyberte Start a vyberte Ovládací panely. V okně Ovládací panely vyberte Uživatelské účty a zabezpečení rodiny > Spravovat uživatelské účty. V okně Uživatelské účty vyberte Vlastnosti a kartu Členství ve skupinách. Zajistěte, aby byla vybraná možnost Administrator (nebo Správce).

Jak spustit Windows jako správce : Pro většinu uživatelů Windows 10 vede standardní cesta přes nabídku Start. Zde můžete kliknout pravým tlačítkem myši na zvolený program, vybrat možnost »Další« a kliknout na položku »Spustit jako správce«.

Jak aktivovat Windows 10 bez klíče

Pokud nemáte kód Product Key nebo digitální licenci, můžete si digitální licenci pro Windows 10 zakoupit po dokončení instalace. Při nákupu postupujte takto: Vyberte tlačítko Start a pak vyberte Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Aktivace .

Jak změnit hlavní účet Windows 10 : Vyberte tlačítko Start na hlavním panelu. Potom na levé straně nabídky Start vyberte ikonu názvu účtu (nebo obrázek) a pak vyberte jiného uživatele, který se má přepnout na jeho účet.

Přejděte na Start > Nastavení > Aplikace > Spuštění. vedle přepínače Zapnout/vypnout pro aplikaci. Poznámka: Aplikace nainstalované prostřednictvím Microsoft Storu (.

Toto znamená, že se daný program, například Příkazový řádek, nespustí jen pod uživatelem, který je na daném PC nebo Serveru správcem, ale znamená to, že chceme, aby se kliklo pravým tlačítkem na daný program a z nabídky se vybrala volba "spustit jako správce".

Jak spustit správce zařízení

Metoda pomocí okna Spustit

 1. Chcete-li otevřít Správce zařízení, současně stiskněte klávesu s logem Windows a klávesu R. Tak otevřete okno Spustit (obrázek 1). Obrázek 1.
 2. Zadejte: devmgmt. msc .
 3. Klikněte na OK nebo stiskněte Enter.
 4. Otevře se Správce zařízení (viz obrázek 2) Obrázek 2.

Klepněte na tlačítko Start umístěné zcela vlevo na hlavním panelu. Klikněte na Ovládací panely . Klikněte na Systém a zabezpečení . Správce zařízení se zobrazí v části Systém.Do vyhledávacího pole na hlavním panelu zadejte správce zařízení a pak v nabídce vyberte Správce zařízení.

Pokud nemáte kód Product Key nebo digitální licenci, můžete si digitální licenci pro Windows 10 zakoupit po dokončení instalace. Při nákupu postupujte takto: Vyberte tlačítko Start a pak vyberte Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Aktivace .

Jak aktivovat Windows 10 přes cmd : AKTIVACE POMOCÍ PŘÍKAZOVÉ ŘÁDKY

 1. Samotný operační systém lze aktivovat i pomocí příkazové řádky.
 2. Klikněte na "Start" a napište příkaz "cmd".
 3. slmgr.vbs /ipk "licenční kód"
 4. Například viz.
 5. Po zadání příkazu dojde k instalací instalačního kódu do aktuálního systému.
 6. Následně spustíme příkaz pro aktivaci Windows:

Jak aktivace Windows 10 Po výměně základní desky : Pokud v zařízení provedete významné změny hardwaru, jako je například výměna základní desky, nebude pak systém Windows už moct najít licenci, která odpovídá vašemu zařízení, a budete muset Windows znovu aktivovat, aby systém fungoval. K aktivaci systému Windows potřebujete digitální licenci nebo kód Product Key.

Jak změnit jméno správce počítače

Pokud chcete aktualizovat své jméno, budete muset otevřít Ovládací panely. Vyberte Start , zadejte Ovládací panely pak vyberte Otevřít. Vyberte Změnit název účtu.

Pokud potřebujete odebrat účet z počítače, postupujte takto: Vyberte Start > Nastavení > Účty > Přístup do práce nebo do školy . Vyberte účet, který chcete odebrat, a pak vyberte Odpojit. Výběrem možnosti Ano akci potvrďte.Pokud chcete oblíbené aplikace připnout do nabídky Start, vyberte a podržte aplikaci, kterou chcete připnout (nebo na kterou klikněte pravým tlačítkem). Pak vyberte Připnout na Start .

Kde je složka po spuštění Windows 10 : Pokud není možnost Otevřít umístění souboru dostupná, znamená to, že aplikace nemůže být spouštěná po spuštění systému. V otevřeném okně umístění souboru stiskněte klávesu s logem Windows + R, zadejte shell:startup a pak vyberte OK. Otevře se složka Po spuštění.