Jak vyčistit inkoustovou kazetu?
V závislosti na typu tiskárny vyjměte buď celou cartridge nebo pouze tiskovou hlavu (pokud je to možné) a položte ji tryskami na vlhký kapesník. Z tiskové hlavy se bude postupně uvolňovat inkoust, proto kapesník položte na nějaký omyvatelný předmět. Přibližně po třiceti minutách by měla být tisková hlava opět uvolněná.Pokud nezabere ani tato verze, vyzkoušejte ocet nebo jedlou sodu (soda bikarbona). V octem si navlhčete papírový ubrousek nebo nějakou čistou bílou tkaninu a jemně přetírejte inkoustový flek. Skvrnu pak dočistěte vlhkou bílou textilií nebo zašpiněnou látku dejte prát.Nejjednodušším způsobem je umístit tiskovou hlavu (popřípadě celou cartridge, jestliže je hlava její součástí) na kapesník navlhčený teplou vodou. Postupně by se měl začít uvolňovat zaschlý inkoust, který vytvoří výraznou skvrnu. Umístěte proto kapesník s hlavou na snadno omyvatelnou plochu.

Čím čistit hlavu tiskárny : Pokud máte samostatnou tiskovou hlavu, která již nejde zakoupit a jste mechanicky zručný/á, můžete vyzkoušet vyčistit hlavu isopropylalkoholem. Ostatní přípravky leptají, tedy tiskovou hlavu definitivně poškodí. Zkuste vyjmout tiskovou hlavu z tiskárny a celou ji ponořit do isopropylalkoholu.

Jak vyčistit ucpané trysky v 3d tiskárně

Filament ucpaný v trysce

Pokud je Vaše tryska navíc již opotřebovaná, může být lepší ji rovnou vyměnit za novou. Chcete-li trysku mechanicky vyčistit, zahřejte ji po vyjmutí z hotendu pomocí horkovzdušné pistole nebo případně fénu a vyjměte zaseknutou hmotu pomocí kleští nebo pomocí pinzety.

Jak vyčistit trysky v tiskárně Epson : Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu tiskárny na hlavním panelu a dále zvolte položku Head Cleaning (Čištění hlavy). Pokud se nezobrazí ikona tiskárny, přidejte ji podle pokynů v následující části. Postupujte podle pokynů na obrazovce. Indikátor napájení v průběhu čisticího cyklu bliká.

Zaschlou skvrnu nejdříve pokapejte vodou a po chvíli přebytečnou vlhkost odsajte savým papírem. Místo, kde byla skvrna, pak pečlivě vyčistěte běžným pracím prostředkem, dokud se skvrna neotlačí. Následně použijte kyselinu citronovou či šťávu z citronu. Potom opět pečlivě vyčistěte běžným pracím prostředkem.

Se zaseknutým papírem uvnitř tiskárny si poradíte následujícím způsobem:

  1. Vypněte tiskárnu a ze zástrčky vytáhněte síťový kabel.
  2. Zatažením otevřete horní kryt tiskárny.
  3. Opatrně vytáhněte optický válec a kazetu s tonerem.
  4. Pomalu uvolněte zaseknutý papír.
  5. Válec a kazetu s tonerem zasuňte zpět do tiskárny.

Proč tiskárna špiní papír

Nekvalitní tisk, tiskárna špiní papír

Jedná se u tonerových strojů o problém spotřebního materiálu, válce, nebo stěrky u inkoustových strojů je problém v tiskové hlavě nebo zanesení stroje. Po zjištění přesného problému se oprava takto poškozené tiskárny řeší jejím vyčištěním případně výměnou uvedeného dílu.Čištění tiskové hlavy (aplikace HP Smart)

Otevřete aplikaci HP Smart a poté kliknutím na obrázek tiskárny otevřete nastavení a nástroje pro správu. V části Nástroje klikněte na možnost Nástroje kvality tisku a vyberte možnost Vyčistit tiskovou hlavu nebo Vyčistit.Nejprve jemně odstraňte přebytek toneru ze všech skulin a škvír vnitřku tiskárny pomocí jemného hadříku. Jakmile takto vyčistíte toner a tiskárnu, nechte tiskárnou projít čistící stránku. Po jednom průchodu tiskárnou by čistící stránka měla sebrat veškeré zbytkové nečistoty.

Nejjasnějším znakem ucpaé trysky je pochopitelně fakt, že filament z trysky nevytéká, mezi další symptomy patří klikající zvuk vycházející z extruderu. Dále existuje také částečné ucpání, které se projeví až při tisku. Pro zdárné vyřešení této závady je také důlžité rozlišit ucpanou trysku a ucpaný heatbreak.

Co může způsobit ucpání trysky : Ucpání trysky

Může to vzniknout, když úlomky filamentu uvnitř hotendu zablokují výstupní otvor trysky, a tím zabraňují výstupu dalšího filamentu (což má za následek nedostatečné vytlačování filamentu nebo v horším případě i chybějící část výtisku).

Jak vycistit trysky : Můžete použít speciální čisticí kapalinu, která je účinnější. Po několika minutách se začne usazený inkoust rozpouštět a na kapesníku vytvoří inkoustovou skvrnu. Pokud budete tiskárnu používat pravidelně a v kombinaci s kvalitními originálními či alternativními kazetami, poslouží vám bez potíží několik let.

Jak odstranit skvrny na podlaze

Smíchejte ¼ šálku octa s jednou kapkou saponátu a teplou vodou v půllitrové nádobě. Nalijte do rozprašovače. Mop při čištění podlahy udržujte jen vlhký, nesmí z něj kapat voda. Podlahu jemně postříkejte, ale opravdu jen málo.

Posloužit může i žlučové mýdlo, teplý líh nebo lak na vlasy

Oblečení potřete žlučovým mýdlem a vyperte v rukách. Poté jako vždy do pračky a vyperte běžným způsobem. Ne vždy ale žlučové mýdle máte doma. Naštěstí vám může pomoci i teplý líh, u kterého je trochu větší šance, že ho v koupelně najdete.Poklepejte na ikonu tiskárny na hlavním panelu systému Windows. Objeví se okno ukazující všechny tiskové úlohy aktuálně čekající ve frontě na tisk. Zkontrolujte aktuální stav úlohy, kterou chcete zrušit.

Proč Tiskárna tiskne prázdný papír : Hlavní příčiny tisku prázdných stránek

Uživatelé často přehlédnou potřebu doplnění nebo výměny inkoustu či toneru. Zaschnutí inkoustu: U inkoustových tiskáren může docházet k vysychání inkoustu, pokud nejsou pravidelně používány, což brání správnému tisku.