Jak vyrobit šindel?
Šindel je jednou z tradičních střešních krytin, je to speciálně vyrobená dřevěná destička. Tradičně vyráběný z jedle a smrku. Buď se vyrábí štípáním nebo řezáním. Štípaný šindel má vyšší životnost než řezaný, je pevnější, a protože nemá porušená dřevní vlákna, tak voda ze střechy rychleji odtéká.Samotné šindele se pokládají po řadách od spodní části nahoru, tedy od okapu k hřebeni. Pro startovací řadu můžeme použít prakticky libovolný šindel. Spodní část řady podlepíme bitumenovým tmelem. Startovací řada se přibije rovně na okraj střechy – nejlépe přes oplechování.Doplňkové parametry

Běžná cena s DPH:
Naše cena s DPH: 361,67 Kč / m2
Naše cena bez DPH: 896,69 Kč
Cena za bal s DPH: 1 085 Kč
Obsah bal : 3 m2

Jak se lepí asfaltový šindel : Podkladní pásy pokládejte rovnoběžně s okapovou hranou od spodního okraje střechy s překrytím v přesazích min. 10 cm (u nižších sklonů střech je zapotřebí vyšší přesah pásů, vždy dle pokynů výrobce). K připevnění používejte pouze nezbytně nutné množství hřebíků (přibližně každých 40 cm po okraji pásu).

Jak vyrobit došky

Došky se zhotovují ze žitné slámy, která má dlouhá a pevná stébla. Vybrané pole se musí šetrně sklidit pomocí jednoduché žačky – samovazu – a neméně opatrně mlátit, aby sláma zůstala nepoškozená. Samotný proces výroby došků není příliš složitý, ale vyžaduje rutinu a zkušenosti.

Co to znamená šindel : Šindele jsou malé tašky naskládané na sebe, připomínající rybí šupiny nebo hobliny. Díky této vlastnosti jsou schopny chránit před vlhkostí a extrémními teplotami.

Podkladové pásy se používají jako pojistná hydroizolace pod asfaltové šindele a to zněkolika důvodů. Podkladní pásy chrání prkený nebo deskový záklop před deštěm a větrem než dojde k samotnému položení střešní krytiny dále nám retušuje drobné nerovnosti které by mohli po realizaci kazit celkový dojem nové střechy.

Plastal Stick – tuba 310 ml. Tmel se používá na hranách stěch, dovolí pracovat ve velmi větrných oblastech a v chladných klimatických podmínkách, na střechách se sklonem vyšším než 60 °C . IKO tmel je 100% kompatibilní s IKO střešními šindeli.

Co se dává pod Šindel

Podkladní pás je nedílnou součástí střechy.

Vždy používejte pod šindele podkladní pás, abyste měli zaručenou kvalitní střechu, která bude dlouhodobě odolná jakýmkoliv extrémům počasí.Kolik stojí zelená střecha

Typ šindele Průměrné náklady u maloobchodníků
Šindele se 3 záložkami (asfalt) 480 – 1056 Kč za m2
Architektonický šindel (asfalt) 660 – 1.476 Kč za m2
Šindel z červeného cedrového dřeva 960 Kč za m2
Hřebenový šindel 1.128 -2.832 Kč za m2

Jako podkladní pásy pod šindele je nutné používat asfaltové pásy, nikdy difúzní nebo jiné plastové fólie. IKO doporučuje používat lehké podkladní pásy, které má i ve své nabídce, z několika důvodů: jsou lehké – nezatěžují střechu.

Šindele jsou malé tašky naskládané na sebe, připomínající rybí šupiny nebo hobliny. Díky této vlastnosti jsou schopny chránit před vlhkostí a extrémními teplotami. Střecha je jednou z nejdůležitějších částí budovy. Je to to místo, které nás chrání před větrem, deštěm, sněhem nebo kroupami.

Kolik stojí došková střecha : Došková střecha a její cena

U slámových došků se cena pohybuje kolem 1600 Kč/m2. U rákosových došků je cena o něco málo nižší, a to okolo 1300 Kč/m2.

Jak dlouho vydrží Šindel : Životnost šindelů se pohybuje od 30 do 60 let, přičemž výrobci garantují většinou tu spodní hranici. Vždy závisí na zvoleném typu šindele, kvalitě pokládky, zvolené konstrukci krovu a řešení odvětrání střechy. Všechny střešní asfaltové šindele v průběhu své životnosti plešatí – ztrácejí hydrofobizovaný posyp.

Čím natřít šindele

Čím natřít štípaný šindel Klasický smrkový, či jedlový šindel je vhodné (řekl bych raději „nutné“) impregnovat biocidním prostředkem proti dřevokazným a dřevo zbarvujícím houbám, plísním a dřevokaznému hmyzu. Velmi vhodný, pro tento účel, je přípravek DERON PLUS 2.

Pokládka šindelů

Šindele se pokládají po řadách od spodní části nahoru. Pro startovací řadu můžeme použít prakticky libovolný šindel. Spodní část této řady podlepíme bitumenovým tmelem. Startovací řada se přibije rovně na okraj střechy, nejlépe přes oplechování.Lepidlo MAMUT GLUE naneste pouze na jeden z lepených povrchů v přiměřeném množství (zvažte velikost a hmotnost lepeného předmětu) a poté k sobě lepené části přitlačte. Dále nechte lepidlo vytvrdnout (tloušťka 2 až 3 mm vytvrdne za 25 hodin při teplotě 23 °C) a až poté je možné lepený spoj zatížit vnějšími silami.

Jak funguje mamut : MAMUT – pastovité lepidlo na bázi MS polymeru

Jedná se o jednosložkové lepidlo na bázi MS polymeru, které má pastovitou konzistenci a přináší okamžitou fixaci. Díky vysoké počáteční přídržnosti není potřeba lepené předměty nijak fixovat. Lepidlo se vytvrzuje vulkanizací vlhkosti a vytváří extrémně pevný a pružný spoj.