Jak vysoko vyletí balón?
Obvyklá nadmořská výška letu činí 500 – 700 m, ale i nad 1000 m. Maximální výše není stanovena, minimální výška v České republice činí 150 m, a to nad volnou krajinou. Za hodinu se v průměru nalétá 10 – 15 km.Na let balonem vám doporučujeme outdoorové oblečení, nejlépe tmavší barvy a pevnou obuv / k ranním letům nejlépe i nepromokavou /. Přistání nemusí být vždy na krásně posečené louce, ale třeba na poli.Létat balónem je možné po celý rok. Samozřejmě s ohledem na počasí. Nejlepší podmínky jsou od dubna do října.

Jak se přistává s balónem : Balón je nejprve roztažen na zemi, poté je pomocí ventilátoru naplněn studeným vzduchem. Po jeho dostatečném naplnění začne pilot zahřívat vzduch v obalu balónu pomocí hořáků. Balón s ohřátým vzduchem se zvedne. Pilot zkontroluje celý balón a pozve pasažéry na palubu (do koše).

Jak daleko Doleti balón

Jak daleko doletí balón Balón letí stejně rychle, jako fouká vítr. Většinou uletíme za hodinu 6 až 20 km. Za silnějšího větru ve vyšších vrstvách i kolem 30 km od místa startu.

Jak darovat let balónem : Můžete darovat vyhlídkový let balónem i jako úplné překvapení. Stačí zakoupit letenku, rezervovat místo v koši pod Vaším jménem a pak pouze přijít k připravenému balónu a dárek "předat" obdarovanému. Letenka je přenositelná na další osoby.

Balon lze řídit ve směru vertikálním. Když se hořákem zatopí, balon stoupá, když se netopí nebo se dokonce teplý vzduch vypouští, balon klesá. Díky stoupání a klesání může balon využívat různé směry větru v různých výškách.

Jak dlouho let balónem trvá Samotný let může trvat od 45 minut do 1 hodiny a 15 minut. Vše záleží na meteorologických a geografických podmínkách – rychlost větru, směr větru, oblast letu.

Jak se leze do balónu

Kóje v balónu Chad jsou vypolstrovány a tak se i při nárazu opřete do měkkého. Přistávací pozici číslo dvě můžete vidět na obrázcích níže a obvykle se trénuje za letu. Spočívá v tom, že se pasažéři zcela schovají do kójí tak, aby byli chráněni. Tato pozice se používá při přistání v silnějším větru.Jedinou cestou, jak vyfouknout foliový balónek je obyčejné brčko. Brčko zavedeme do balónku přes samouzavíratelný ventil a začneme vyvíjet tlak na balónek, dokud jej nevyfoukneme úplně. Upozornění: Tímto způsobem může být samouzavíratelný ventil poškozen a nelze garantovat, zda bude do budoucna těsnit.Horkovzdušný balón je poháněn větrem a ve vzduchu může pouze stoupat nebo klesat podle toho, jak se ohřívá vzuch uvnitř balónu. Balon je tedy ovládán pouze pomocí hořáků, které spalují propanbutanový plyn. I přesto lze ovládat směr letu balónu vystoupáním do výšek, kde vítr vane požadovaným směrem.

Kolik to stojí Cena balónového kompletu (pro 2 pasažéry a pilota) připraveného k letu vás příjde na cca 800 000,- Kč. Můžete však také koupit ojetý-olétaný balón za polovinu této částky.

Jak vtipné darovat poukaz : Kniha jako obal: Skvělý způsob, jak zabalit voucher

  • Knihu s vloženým poukazem pak můžete zabalit do balicího papíru, celofánu nebo taštičky.
  • Pokud chcete, aby byl dárek ještě originálnější, můžete zabalenou knihu dozdobit.
  • Přidejte například nálepky, stuhy nebo přírodní materiály.

Jak se pocita doba letu : Doba letu se počítá od chvíle, kdy se letadlo dá na letišti do pohybu, aby mohlo vzlétnout, do momentu, kdy se definitivně zastaví na konci letu. To znamená, že do této doby se počítají také manévry na letištích, hangárování apod.

Kdo muze Letet balónem

Po dobu letu můžete fotit i filmovat. Letu balónem se mohou zúčastnit děti od 6 let, podstatná je ale také výška, a to alespoň 130 cm a také doprovod dospělé osoby. Dále je také třeba, aby byl účastník v dobré fyzické kondici a zvládl po dobu letu (1 hodina) stát a držet se.

Použijete-li k nafukování kompresor, nafukujte míč po etapách, aby se materiál roztahoval pomalu (nesmí se nafouknout náhle a prudce). K dosažení optimální úrovně pružnosti nafoukněte míč nejprve o 10% větší, než je jeho předepsaný průměr, a pak ho na předepsaný průměr odfoukněte.Míč je vhodné hustiti nebo nafukovat kovovou jehlou. Jehla musí vklouznout do ventilku lehce, pokud to není možné, zkuste jeho jemně natřít olejíčkem nebo navlhčit vodou. Jehla se musí do míče zastrčit celá. Důležité je nezasouvat jehlu velkou silou a nepoužívat jehlu zdeformovanou.

Kolik stojí balón : Cena balónového kompletu (pro 2 pasažéry a pilota) připraveného k letu vás příjde na cca 800 000,- Kč. Můžete však také koupit ojetý-olétaný balón za polovinu této částky.