Jak vznikl nazev skupiny ABBA?
ABBA je švédská popová skupina založená ve Stockholmu v roce 1972. Jde o jednu z nejúspěšnějších kapel v historii populární hudby. Název této hudební skupiny vznikl jako akronym spojením počátečních písmen křestních jmen jejích členů Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid.ABBA byla založena v roce 1972 v hlavním městě země tří korunek – Stockholmu. Ještě předtím však zpěvák Benny Anderson a kytarista Björn Ulvaeus začali spolu psát písně, a to i když byli stále součástí i různých jiných skupin.Diskografie ABBY

Vydané nahrávky
↙Studiová alba 8
↙Koncertní alba 1
↙Kompilační alba 7
↙Singly 73

Jak dlouho fungovala skupina ABBA : ABBA fungovala ještě dva roky, v roce 1982 skončila.

V jakém jazyce zpívala ABBA

ABBA , The Best of … (25 top hits) klavír/zpěv/kytara

Vydavatel: Hal Leonard Corporation
Hudební styl: evergreeny • oblíbené melodie populární • rocková hudba
Hudební úprava: klavír / zpěv / akordy
Obsazení: solo
Text skladeb: anglicky

Kdy vyhrála ABBA Eurovision : Waterloo je druhé studiové album švédské hudební skupiny ABBA, vydané 4. března 1974 ve Švédsku. S titulní skladbou Waterloo vyhrála kapela Eurovision Song Contest v roce 1974. Na kompaktním disku album poprvé vyšlo ve Švédsku v roce 1988, Západním Německu v roce 1990 a později v dalších zemích.

Skupinu Nazareth, která byla založena v roce 1968, není nutné dlouze představovat. Nejslavnějšími hity této skotské kapely jsou písně Love Hurts a Dream On, které se zařadily mezi 100 nejlepších skladeb všech dob v žebříčku prestižního časopisu Rolling Stone.

Slovenská pop-rocková skupina Elán byla založena v roce 1968 výraznou osobností slovenské hudební scény Václavem „Vašem“ Patejdlem. Ten tvořil dlouhou dobu nerozlučnou dvojici s frontmanem Elánu, baskytaristou a zpěvákem Josefem „Jožem“ Rážem.

Kolik alb vydala Taylor Swift

Zároveň je dle Guinnessovy knihy rekordů jediným žijícím umělcem, který měl kdy v hitparádě US Billboard 200 celkem 10 alb zároveň. Kromě hudební kariéry si Taylor Swift vyzkoušela i roli herečky, i když většinou ve formě malých rolí.Queen | 60 alb | GRAMODESKY.CZ.První smlouva. Beatles vystupovali v Hamburku od roku 1960 do 1962, s angažmá v Liverpoolu. Bylo to na vystoupení v rodném městě v Cavern Club, kde Brian Epstein poprvé viděl skupinu hrát. Epstein byl na ně zvědavý, když o nich slyšel zmínku ve svém rodinném obchodě s deskami a na stránkách časopisu Mersey Beat.

Nejznámějšími písněmi z českých zemí jsou písně Hospodine, pomiluj ny – první česká duchovní píseň z druhé poloviny 10. století, jež obsahuje staroslověnské prvky (pomiluj ny = smiluj se nad námi, Krleš = Kyrie eleison), které dokládají původní staroslověnskou podobu písně.

Kdy bude finále Eurovize : Finále: 11. května 2024 ve 21:00 – celkem 26 účastníků

Jak vznikl název skupiny Kabát : „Když jsme hledali název, prohlásil Máca, že se budeme jmenovat Kabát. Jako důvod uvedl, že když nás zakážou, což tehdy bylo celkem běžné, tak to otočíme a budeme se jmenovat Tabák.

Kdy vznikla skupina No Name

Skupina No Name byla založena v roce 1996 v Košicích. V současnosti tvoří kapelu čtyři bratři Timkovci – Igor, Roman, Ivan, Dušan a další dva členové – Pavel Jakab a Zoli Sallai.

Argema je moravská rocková hudební skupina původem z Hodonínska. Začínala v Čejkovicích, odkud pochází zakládající člen, bubeník a aktuální frontman kapely Josef Pavka.Diskografie kapely The Rolling Stones sestává z 30 studiových alb, 26 živých (live) alb, 33 kompilačních alb, 3 EP alb a 127 singlů.

Kolik má Taylor Swift cen : Její odhadované celkové jmění přesáhlo v roce 2023 podle analýzy Bloomberg News jednu miliardu dolarů a je tak jednou z nejbohatších osobností hudební branže.