Jak zaplatit dobírku z-BOX?
Jak je to s dobírkou Z-BOX nemá displej ani terminál platebních karet. Zásilku „na dobírku" je potřeba uhradit předem online ve sledování zásilek na webu Zásilkovny, nebo v aplikaci Zásilkovna. Úhradu si provedete před vyzvednutím, nebo za vás na dálku může provést kdokoli jiný.Dobírka neboli doběrečné je finanční poplatek, který umožňuje doručení zboží adresátovi bez platby předem. Za možnost platby až ve chvíli předání hradí adresát drobný finanční obnos, a to doručovateli zásilky. Částka za zboží je pak převedena e-shopu/odesílateli.Platba dobírkou

Balík na dobírku lze platit v hotovosti nebo kartou. Po zaplacení dobírky přepravní společnost převede peníze na účet odesílatele, má přitom smluvně stanovenou lhůtu, do kdy tak má učinit, zpravidla to bývá do 3 pracovních dnů od doručení.

Jak funguje z BOX Zásilkovny : K otevření Z-BOXu stačí mobilní aplikace Zásilkovna

Pomocí tlačítka v detailu zásilky ji otevřete. Pak už stačí jen vyzvednout zásilku a zavřít schránku. Zásilku na dobírku pomocí aplikace i zaplatíte, a pokud se vám nehodí datum vyzvednutí, můžete si přes appku prodloužit úložní dobu.

Jak otevřít z-BOX bez aplikace

Návod: jak vyzvednout zásilku ze Z-BOXu bez dat

Appku najdete v Google Play a App Store, lze si ji nainstalovat také pomocí QR kódu, který najdete přímo na Z-BOXu. K Z-BOXu se vydejte poté, co obdržíte z aplikace Zásilkovna notifikaci, že je zásilka připravena k výdeji.

Co kdyz si Nevyzvednu zasilku VZ BOXu : Pokud si příjemce doručený balíček nevyzvedne a ani neprodlouží lhůtu pro vyzvednutí, bude balíček vrácen odesílateli zpátky do Penguin Boxu, do kterého balíček vkládal. V tomto případě negarantujeme dobu dodání.

Při vyzvednutí balíčku na Vámi zvolené pobočce Zásilkovny tak můžete dobírku uhradit buď v hotovosti, a nebo nově také kartou. Stejně tak můžete zaplatit kartou také řidiči kurýrní služby "Zásilkovna domů".

Podání zásilky je totiž možné právě jen s naší appkou.

  1. Podejte zásilku v aplikaci. Na hlavní straně aplikace klikněte na Odeslat zásilku.
  2. V sekci Služby zvolte dobírku.
  3. Zaplaťte a odneste balík na podací místo.
  4. Adresát obdrží zásilku po zaplacení dobírky.

Jak funguje DPD platba

Společnost Direct Parcel Distribution CZ s.r.o. (DPD CZ) nezprostředkovává prodej zboží nebo služeb pro jiné subjekty a nezprostředkovává žádné platební transakce s výjimkou doručení zboží na dobírku a následného odplacení dobírkové částky na účet odesílateli podle jeho pokynů.Dobírka nebo jinak COD (Cash On Delivery) je druh kurýrní zásilky, za kterou adresát platí až v okamžiku vyzvednutí. Platba (za obsah a doručení) je realizována při doručení.Při vyzvednutí balíčku na Vámi zvolené pobočce Zásilkovny tak můžete dobírku uhradit buď v hotovosti, a nebo nově také kartou. Stejně tak můžete zaplatit kartou také řidiči kurýrní služby "Zásilkovna domů".

Dobírku bylo doteď možné platit na výdejních místech buď kartou, přes platební bránu v SMS, anebo hotově. Platba přes aplikaci je dalším a mnohem rychlejším a hlavně pohodlnějším způsobem, jak uhradit dobírku. Zvlášť v době, kdy spousta z nás už nenosí v kapse peněženku, ale platí vše přes telefon.

Jak otevřít z-BOX bez internetu : U Z-BOXu zapněte na svém telefonu Bluetooth a povolte přístup k polohovým službám. Pak už stačí jen otevřít mobilní aplikaci Zásilkovna.

Jak otevřít z-BOX : Jakmile budete u Z-BOXu, zapněte mobilní aplikaci Zásilkovma, která se automaticky spáruje se Z-BOXem pomocí Bluetooth a sama Vás navede. Pak už jen stačí jedno kliknutí a Z-BOX otevře příslušnou schránku s Vaší zásilkou.

Jak dlouho můžu mít zasilku VZ BOXu

Standardní úložní doba zásilek v Z-BOXu jsou 3 dny s možností prodloužení o další 2 dny. Prodloužit úložní dobu lze tedy o max. 2 dny. U Z-BOXů je úložní doba omezená.

Za jak dlouho mi přijdou peníze z dobírky na účet Peníze obdržíte do 10 pracovních dnů ode dne, kdy příjemce uhradil dobírku.Odesílateli bude předáno písemné potvrzení prokazující dodání Cenného balíku příjemci. Při dodání pošta od příjemce vybere odesílatelem stanovenou peněžní částku (dobírková částka). Následně ji vyplatí odesílateli nebo odesílatelem určené osobě, v hotovosti nebo převodem na účet.

Jak poslat zásilku přes Z BOX : Jak služba funguje

  1. Opatřete zásilku podacím heslem. Zboží správně zabalte.
  2. Začíná to v aplikaci Zásilkovna. Zobrazí se vám 6místné podací heslo.
  3. Na místě u Z-BOXu. Zapněte si na telefonu mobilní data, Bluetooth a polohové služby.
  4. Vložte do Z-BOXu zásilku.