Jak změnit velikost písma ve Windows?
Pokud chcete změnit zobrazení ve Windows, vyberte Start > Nastavení > Usnadnění > Velikost textu. Pokud chcete zvětšit jen text na obrazovce, upravte posuvník vedle položkyVelikost textu.Změna velikosti písma

 1. Spusťte v zařízení aplikaci Nastavení .
 2. Klepněte na Displej.
 3. Klepněte na Rozšířená nastavení .
 4. Klepněte na Velikost písma.
 5. Pomocí posuvníku vyberte velikost písma.

Zvětšení obsahu:

Windows a Linux: Stiskněte Ctrl a +. Mac: Stiskněte ⌘ a +.

Jak zvětšit písmena v mailu : Změna velikosti písma v seznamu zpráv Outlooku

Vyberte Rozložení> pošty . V části Velikost textu a mezery vyberte požadovanou velikost textu (Malá, Střední nebo Velká). Pokud chcete změny použít, vyberte Uložit .

Jak zvětšit písmena na klávesnici

Úprava písma pomocí Rychlého nastavení

 1. Přejeďte prstem z horní části obrazovky dolů.
 2. Klepněte na Velikost písma.
 3. Vyberte požadovanou velikost písma: Zvětšení písma: Klepněte na . Zmenšení písma: Klepněte na . Úprava velikosti písma: Přetáhněte procentuální posuvník doleva nebo doprava.

Jak zvětšit písmo v PC : Zvětšení textu na obrazovce

Pokud chcete přejít na nastavení Usnadnění přístupu na počítači, stiskněte klávesu Windows+U. V části Zvětšit text na kartě Zobrazení zvětšete přetažením posuvníku doprava zvětšete velikost ukázkového textu.

Řešení: V dialogu nastavení tisku zaškrtněte volbu Pro vyplnění použít určený typ písma a tlačítkem Typ písma provedete změnu velikosti nebo vzhledu písma.

Zvětšení obrázků a aplikací na obrazovce

 1. Pokud chcete otevřít Nastavení na počítači, stiskněte klávesu s logem Windows + I nebo vyberte Start > Nastavení .
 2. Vyberte Zobrazit.
 3. V části Měřítko & rozložení rozbalte nabídku Měřítko a vyberte požadovanou možnost.

Jak zvětšit velikost písma

Zvětšení textu na obrazovce

Pokud chcete přejít na nastavení Usnadnění přístupu na počítači, stiskněte klávesu Windows+U. V části Zvětšit text na kartě Zobrazení zvětšete přetažením posuvníku doprava zvětšete velikost ukázkového textu.Velikost klávesnice můžete změnit také v nastavení Microsoft SwiftKey následujícím způsobem:

 1. Otevření aplikace Microsoft SwiftKey.
 2. Klepněte na Rozložení & klávesy.
 3. Klepněte na možnost Změnit velikost.

Zvětšení přiblížení: Stiskněte Ctrl + Alt + Zvýšit jas . Můžete také stisknout Ctrl + Alt a poté po touchpadu přejet dvěma prsty nahoru.

Změna formátu papíru

 1. V nabídce Soubor klikněte na Nastavení tisku.
 2. V dialogovém okně Nastavení tisku v části Papír vyberte v seznamu Velikost požadovaný formát papíru.

Jak zmenšit aplikace na PC : Když jste na ploše a stisknete a podržíte klávesu CTRL , můžete pohybem kolečka myši ikony zvětšit nebo zmenšit. Informace o zobrazení nebo skrytí ikon jednotlivých oken najdete v tématu vyhledání koše.

Jak změnit nastavení klávesnice :

 1. Na telefonu či tabletu Android otevřete aplikaci, do které lze psát, například Gmail nebo Keep.
 2. Klepněte, kam chcete zadat text.
 3. V levé horní části klávesnice klepněte na Otevřít nabídku funkcí .
 4. Klepněte na ikonu možností Nastavení
 5. Vyberte požadované jazyky.
 6. Vyberte rozložení, které chcete použít.
 7. Klepněte na Hotovo.

Jak upravit velikost obrazovky

Klikněte pravým tlačítkem do prázdné oblasti plochy a vyberte možnost Nastavení zobrazení. V levém podokně klikněte na položku Obrazovka. Pokud je k počítači připojeno více monitorů, vyberte monitor, u kterého chcete změnit škálování DPI. V části Měřítko a rozložení klikněte na možnost Upřesnit nastavení měřítka.

Zvětšení nebo zmenšení stránky

Aktuální webovou stránku můžete zvětšit nebo zmenšit a zároveň zachovat velikost ostatních prvků na obrazovce. Zvětšení stránky: Stiskněte Ctrl a +. Zmenšení stránky: Stiskněte Ctrl a -. Resetování velikosti zobrazení: Stiskněte Ctrl + 0.Na kartě Rozložení stránky vyberte Vzhled stránky. Na kartě Stránka zaškrtněte políčko Upravit na a vyberte procento zvětšení nebo zmenšení listu. Poznámka: Vytištěná data nikdy nepřekročí hodnotu 100 %. V nabídce Soubor klikněte na Tisk.

Jak zmenšit velikost fotky ve Windows : Vyberte obrázek, který chcete komprimovat. Klikněte na kartu Nástroje obrázku – formát a potom klikněte na tlačítko Komprese obrázků. Proveďte jeden z následujících kroků: Chcete-li komprimovat obrázky a vložit do dokumentu, klikněte v části řešení, klikněte na Tisk.