Kam davat prášek do pračky?
Sypké prací prášky se dávkují přímo do přihrádky, přičemž tekuté prací prostředky se dávkují do dávkovače a dávají se přímo do bubnu navrch prádla. V případě gelových kapslí stačí vložit požadovaný počet kapslí pod prádlo do bubnu pračky; tablety naopak do přihrádky na prací prostředek.Sypké prací prostředky – doporučenou prací dávku dávkujeme přímo do přihrádky v pračce. Tekuté prací prostředky – doporučená prací dávka se ponechává v odměrce a vkládá se přímo do bubnu na prádlo.Aviváž by se měla odsát ze zásuvky na prací prostředek do bubnu. Tyto kanály mohou být ucpané. Zprůchodníte je propláchnutím a vyčištěním vlažnou vodou a kartáčem. Pokud je zásuvka na prací prostředek na začátku programu otevřená, aviváž stéká přímo do bubnu, zatímco se napouští voda.

Jak davat prádlo do pračky : Pro různé druhy prádla použijte různé prací prostředky. Dodržujte dávkování udávané na obalu pracího prostředku. Prádlo v pračce rovnoměrně rozprostřete. Buben pračky nepřeplňujte – mezi bubnem a prádlem by měla být mezera na šíři dlaně.

Kde se dává prášek do pračky

Prací prášek dávejte přímo do bubnu k prádlu – ( tedy pokud nepoužíváte program předpírky, která je stejně pouze neekonomický žrout vody a energie, ale jinak je naprosto k ničemu … naše babičky namáčely prádlo přes noc ve vaně, tak těžko tento proces nahradí program, který trvá sotva pár minut).

Jak provonět prádlo v pračce : Skvělou alternativou, jak provonět prádlo, je použití esenciálního oleje. Zkuste kápnout vybraný olej před mácháním prádla přímo do bubnu pračky. Nakapejte cca 10–20 kapek Floré Bylinného esenciálního oleje levandule (koupit v e-shopu), prádlo bude nejen krásně vonět, ale bude i chráněno před parazity a bakteriemi.

ČISTICÍ A PRACÍ PROSTŘEDKY – v obalu na sběrný dvůr nebo do kontejneru na nebezpečný odpad (poznáte podle informačních značek na obalu). Nikdy ne do výlevky. Jinak samozřejmě také směsný odpad.

Prací prášky a gelové prací kapsle obsahují koncentrované tenzidy (saponáty). Po požití se nevstřebávají, a tak nezpůsobí celkovou otravu. Dráždí však zažívací trakt, způsobují zvracení, a po spolknutí většího množství i průjem. Zvláště opakované zvracení je nebezpečné.

Co pridavat do pračky

Do přihrádky na prací prášek nasypte půl hrnku jedlé sody, oddíl pro máchání místo aviváže naplňte octem. Dva hrnky octa můžete nalít přímo do bubnu. Potom pusťte program na čištění pračky, pokud ho vaše pračka nemá, zvolte nejdelší program na nejvyšší teplotu, a nechte pračku naprázdno vyprat.Nejúčinnější a zároveň nejlevnější způsob čištění je nalít litr octu do bubnu a zapnout praní na nejvyšší teplotu, obvykle nejvyšší teplota jde nastavit až na 90 stupňů Celsia. Ocet můžete nalít i na prádlo, pokud nechcete prát naprázdno, horká voda zbaví oblečení štiplavého pachu a prádlo bude jemnější na dotek.Velkým pomocníkem při umývání pračky je ocet – nalijte ho trochu před praním do nádobky na aviváž. O pračku tak pečujete preventivně při každém praní. A žádný strach – na vůni prádla to nemá vliv. Náš tip: Pokud máte doma příliš tvrdou vodu, usazuje se v pračce ve velkém také vodní kámen.

Kapsli je třeba umístit jako první před praním prádla v dolní části bubnu pračky na zadní straně. Takto dostane kapsle možnost se ve vodě rozpustit úplně. Vložíme-li ji nahoru na oblečení nebo mezi oblečení, není jisté, že se voda dostane do kapsle tak, aby se vytvořil roztok.

Jak na zapáchající prádlo : Dejte zatuchlé prádlo do pytle a přisypte k němu jedlou sodu. Je dobré nechat ji působit přes noc, ale pokud nemáte čas, může stačit i několik hodin. Jakmile prádlo vytáhnete, oprašte ho a dejte vyprat. Klidně do praní přidejte kypřící prášek nebo ocet dle výše zmíněných návodů a můžete dosáhnout silnějšího účinku.

Co dát do pračky aby prádlo vonělo : Nejúčinnější a zároveň nejlevnější způsob čištění je nalít litr octu do bubnu a zapnout praní na nejvyšší teplotu, obvykle nejvyšší teplota jde nastavit až na 90 stupňů Celsia. Ocet můžete nalít i na prádlo, pokud nechcete prát naprázdno, horká voda zbaví oblečení štiplavého pachu a prádlo bude jemnější na dotek.

Kam vyhodit krabici od pracího prášku

Papírové obaly od pracích prášků by měly být suché a čisté a bez zbytků obsahu patří do sběrných nádob na tříděný papír.

Na čističce odpadních vod se voda vyčistí a dusík a další prvky dále využijí. Legálně můžete, jak píšete, dát exkrementy od koček i do směsného komunálního odpadu, ten skončí na skládce a ve spalovně a živiny se z nich už nijak nevyužijí.Ekologický tip – jednou za čas nalijte přímo do bubnu pračky 1 litr octu a pusťte ji na 90 °C. Nejlépe po každém praní zkontrolujte těsnící gumu a setřete ji vlhkým hadrem.

Proč přidat ocet do pračky : 4. Zvýšení účinnosti pracího prášku: Přidáním malého množství octa do pracího prášku můžete zvýšit jeho účinnost. Ocet pomáhá odstranit nečistoty a zároveň zvyšuje účinnost detergenu.