Kam vyhodit náplň do tiskárny?
Většinou stačí zavolat na vám příslušný obecní úřad a informovat se, zda vaše obec takovým sběrným boxem disponuje. Vhazování je zdarma. Další možností je odevzdání na sběrný dvůr. V některých městech jsou sběrné dvory vybaveny plastovými nádobami pro sběr použitých tonerových a inkoustových kazet.Sběrné dvory slouží jako stabilní místa zpětného odběru, na kterých můžete vysloužilé tiskárny a další spotřebiče odevzdat bezplatně. Odpad můžete přivézt na jakýkoliv sběrný dvůr v ČR bez ohledu na místo bydliště.Co s prázdným tonerem, pokud ho nechcete recyklovat u nás Prázdné tonery a cartridge nejsou běžný komunální odpad. Nespadají do nebezpečného odpadu, ale do kategorie ostatních odpadů. Proto je potřeba toner odevzdat k odborné recyklaci do lokálního sběrného dvora nebo firmě, která se zabývá plněním tonerů.

Jak dlouho vydrží náplň do tiskárny : Toner nepodléhá žádné výrazné, a určitě ne rychlé degradaci. Tím pádem jsou tyto tiskárny vhodné i pokud tisknete jen ojediněle. Tonerová kazeta by měla vydržet bez problémů i rok, dva. Pokud máte inkoustovou tiskárnu HP s 2 nebo 4 kazetami, určitě byste měli alespoň jednou za měsíc cokoliv vytisknout, a to i barevně.

Jak zlikvidovat starý toner

Odevzdání tonerů ve sběrovém dvoře

Použité prázdné tonery a inkoustové náplně obsahují zbytky látek, které nepatří do běžného ani separovaného odpadu. Jednou z možností, jak se prázdných tonerů zbavit je jejich odevzdání ve sběrovém dvoře. Tam zajistí jejich recyklaci nebo likvidaci dle předpisů.

Kam schovat tiskárnu : Tiskárnu umístěte na stabilní plochu bez kluzkého povrchu. Myslete na to, že váží i několik kilogramů, v případě jejího umístění na polici proto zkontrolujte pevnost police. Umístěte tiskárnu tak, aby měla kolem sebe dostatek místa pro snadnou manipulaci s papírem a také pro bezproblémový odvod tepla.

Kusance starýho linolea je nejlepší odvézt do sběrného dvora. To je místo, kde si s ním rozhodně poradí.

Při občasném tisku vám postačí inkoustová tiskárna, ale nesmíte zapomínat na to, že u ní hrozí zasychání inkoustu. Proto se doporučuje vytisknout alespoň jednu stránku za týden. Pokud tisknete nepravidelně či méně než jednou týdně, raději zvolte tiskárnu laserovou.

Jak doplnit inkoust do tiskárny

Postup plnění cartridge:

 1. Nejdříve odlepte nálepku na inkoustové náplni.
 2. Vezměte injekční stříkačku a nasajte cca 5ml inkoustu.
 3. Injekční stříkačku vložte do díry (víz obrázek v návodu)
 4. Pomalu tlačte na stříkačku a vpouštějte inkoust do kazety.
 5. Jakmile máte kazetu naplněnou, tak ji opětovně zalepte nálepkou.

Vyvarujte se použití teplé, nebo dokonce horké vody, která by mohla zafixovat zbytky toneru do látky. Ponořte kus oděvu do vody a bez použití rukou, nebo kartáče se snažte dostat z povrchu látky zbylé částečky toneru. Ve finální fázi namáčení zkuste odstranit toner z látky pod tekoucí studenou vodou.pokud bude toner skladován při pokojové teplotě, nebude na něj svítit slunce, a nebude vystavován zdroji tepla (například nebude skladován u topení), lze jej takto skladovat a následně použít i po více než 2 letech.

Postup tisku na tvrdý papír

 1. Otevřete si dokument, který chcete vytisknout, poté klikněte na Soubor a následně na Tisk.
 2. Klikněte na kartu Vlastnosti.
 3. Vyberte Papír a kvalita a následně Médium. Zde vyberte takovou gramáž, jakou má papír, na který budete tisknout.
 4. Potvrďte kliknutím na OK a definitivně odklikněte Tisk.

Jak zabezpečit tiskárnu : 5 způsobů zabezpečení bezdrátové tiskárny

 1. Zabezpečte porty tiskárny. Jedná se o přístupové body softwaru používané pro připojení externích zařízení k tiskárně.
 2. Aktualizujte firmware tiskárny. Firmware je software, který spouští vaši tiskárnu.
 3. Použijte bránu firewall.
 4. Změňte výchozí heslo tiskárny.
 5. Zakázat síťový tisk.

Kam vyhodit starou kabelku : KABELY – Kontejnery na elektroodpad, sběrný dvůr. KABELKY A TAŠKY – Pokud v dobrém stavu tak kontejner na použitý textil. Jinak směsný odpad.

Co patří do žlutých kontejneru

Žlutý kontejner na plasty

Do kontejnerů na plasty patří fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET láhve, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží, obaly od CD disků a další výrobky z plastů.

Nejjednodušším způsobem je umístit tiskovou hlavu (popřípadě celou cartridge, jestliže je hlava její součástí) na kapesník navlhčený teplou vodou. Postupně by se měl začít uvolňovat zaschlý inkoust, který vytvoří výraznou skvrnu. Umístěte proto kapesník s hlavou na snadno omyvatelnou plochu.V závislosti na typu tiskárny vyjměte buď celou cartridge nebo pouze tiskovou hlavu (pokud je to možné) a položte ji tryskami na vlhký kapesník. Z tiskové hlavy se bude postupně uvolňovat inkoust, proto kapesník položte na nějaký omyvatelný předmět. Přibližně po třiceti minutách by měla být tisková hlava opět uvolněná.

Jak doplnit inkoust v razítku : Jak doplním razítko

 1. Odstraňte držák razítka.
 2. Do každého plnicího otvoru razítka nakapejte pět kapek inkoustu. Při doplňování inkoustu buďte velmi opatrní.
 3. Vložte držák zpět na razítko. Ihned po doplnění inkoustu držte razítko směrem dolů, dokud nezačne inkoust vytékat z razítka.