Kde je most z Harryho Pottera?
Viadukt najdete ho v hrabství Inverness na železniční trati z města Fort William do přístavu Mallaig. Je stejně vysoký jako železniční viadukt v osadě Novina, má celkem 21 oblouků a délku 380 metrů a nejvíc prostoru paradoxně dostal v okamžiku, kdy Harry s Ronem stíhají Bradavický Express v létajícím autě.2. Hrad Alnwick. Pořád zůstáváme v oblasti severní Anglie, kde se na břehu říčky Aln majestátně tyčí středověký hrad, jaký známe z pohádek o rytířích. Není tedy divu, že si jej filmaři propůjčili jako kulisy Bradavického hradu od rodiny Percy, vévodů z Northumberlandu, která zde dodnes žije.Harry Potter seriál: Premiéra v ČR a kde sledovat

dubna 2023 a první řada bude mít premiéru na streamovací službě HBO Max, a to v roce 2026, oznámil to na schůzce s akcionáři CEO Warner.

Kde se Tocili Bradavice : Dnešním kouzelným místem, na které se podíváme, je britský hrad Alnwick. Nám ale lépe známý jako Bradavice. Hrad Alnwick zajisté všichni fanoušci série od J.K. Rowlingové poznají jako filmové Bradavice z prvního a druhého dílu. Tedy Kamene mudrců a Tajemné komnaty.

Jak se dostat do muzea Harryho Pottera

Studio Harry Potter Tour se nachází v Londýně, ve čtvrti Leavesden. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je metrem nebo vlakem z centra Londýna do stanice Watford Junction, odkud je k dispozici bezplatný autobusový transfer až ke studiu.

Co vidět v Londýně Harry Potter : Po stopách Harryho Pottera Londýnem

 • Nádraží King's Cross: Nástupiště 9 a ¾
 • Nádraží St.
 • Australia House: Gringottova banka.
 • Náměstí Piccadilly Circus.
 • Ulice Charing Cross Road: Děravý kotel.
 • Tržnice Leadenhall Market: Příčná ulice.
 • Náměstí Lincoln's Inn Fields: Grimmauldovo náměstí 12.
 • London Zoo: Dům plazů

Severus Snape bydlí v mudlovské Tkalcovské ulici, která se nachází ve stejném městě jako se narodily Lily a Petunie Evansovy.

V pohádkovém příběhu se objeví zámek Sychrov, ale i další různá místa po celém Česku. Kde všude se nová vánoční pohádka roku 2023 natáčela, vám prozradí Kudy z nudy.

Proč už není na Netflixu Harry Potter

Harryho Pottera můžete na Netflixu sledovat, pokud jste ve Velké Británii, Austrálii nebo Japonsku. VPN by vám mohla poskytnout IP z těchto zemí a hypoteticky vám umožnit sledování ze zahraničí. To však porušuje podmínky používání Netflixu a mohlo by to dokonce představovat porušení autorských práv.I přes prohlášení, že sedmým dílem se příběhy Harryho Pottera uzavírají, byl vytvořen příběh osmý. Má podobu dvoudílné divadelní hry, kterou autorka vytvořila ve spolupráci s Jackem Thornem a Johnem Tiffanym. Její premiéra bude 30. července v londýnském West Endu.Místem, kde se natáčel Harryho a Ronův přílet autem do školy, respektive nabourání do Vrby mlátičky, je hrad Alnwick Castle. Nachází se v hrabství Northumberland v Severovýchodní Anglii a je jedním z ikonických britských hradů vůbec.

Rašeliniště se rozkládá na ploše 130 km² v srdci Skotské vysočiny. Místní krajina tvořená jezírky, bažinami, potůčky může na první pohled působit tajuplně a nepřístupně. Možná proto si toto místo vybrali filmaři pro temnou scénu v prvním díle Relikvie smrti, kdy je Bradavický expres zastaven Smrtijedy.

Kolik stojí vstup do muzea Harryho Pottera : Kolik stojí vstupenky

Vstupenka pro Cena v librách Cena v korunách
1 dospělý £77.00 2 207 Kč
1 dítě (5-15 let) £72.00 2 063 Kč
1 dítě (3-4 let) £25.00 716 Kč
Batole (0-2 roky) £0.00 0 Kč

Jak dlouho trvá prohlídka Harry Potter Studios : trvá obvykle asi 3 až 4 hodiny. Můžete se rozhodnout, kolik času chcete strávit prohlídkou jednotlivých částí studií.

Co vidiet v Londýně zadarmo

Turistické atrakce v Londýně, které jsou zadarmo

 1. Britské muzeum. Britské muzeum je jedno z nejoblíbenějších v Londýně.
 2. Muzeum vědy.
 3. Národní galerie.
 4. Národní galerie portrétů
 5. Přírodopisné muzeum.
 6. Galerie Tate Modern.
 7. Galerie Tate Britain.
 8. Temple Church.


Jak se dostat z Londýna do Harry Potter Studio Studio Harry Potter Tour se nachází v Londýně, ve čtvrti Leavesden. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je metrem nebo vlakem z centra Londýna do stanice Watford Junction, odkud je k dispozici bezplatný autobusový transfer až ke studiu.Severus Snape a Lily Evansová (vdaná Potterová)

Harry se příliš podobá svému otci, na kterého má Snape jen ty nejhorší vzpomínky. Ti dva k sobě nikdy nenajdou cestu, ale přetrvávající láska k Lily způsobí, že Snape nikdy Harrymu doopravdy neublíží, a když mu hrozí smrtelné nebezpečí, vždycky ho chrání.

Jak zemrel Snape : Svět obletěla smutná zpráva, která zasáhla především fanoušky Harryho Pottera. Představitel slavného profesora Snapea Alan Rickman zemřel. Rodina potvrdila, že zemřel na rakovinu.