Kde studovat DPS?
Získat pedagogické minimum můžete například na pedagogických fakultách. Nabídky hledejte v rámci kurzů celoživotního vzdělávání. Kurzy pro budoucí pedagogiky nabízí i soukromé subjekty akreditované u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.Díky novele zákona o pedagogických pracovnících můžete začít učit hned a pedagogické vzdělání v podobě CŽV studia pedagogiky pro učitele 2. stupně ZŠ nebo SŠ si doplnit v prvních třech letech práce ve školství.Jak dlouho trvá pedagogické minimum Délka studia pedagogického minima se odvíjí od konkrétního typu programu, ale také od jeho formy, je-li studium denní, víkendové nebo dálkové. V kratším případě trvá jeden semestr, v delším případě se studuje dva roky. Může se jednat až o 300 vyučovacích hodin.

Kde studovat na učitele : Pedagogicky zaměřené obory můžete studovat na 9 pedagogických fakultách, 2 institutech a jednom ústavu veřejných vysokých škol a 2 soukromých vysokých školách. Kromě toho nabízejí učitelské obory téměř všechny veřejné vysoké školy. Šance na přijetí byla v roce 2023 38,5 %.

Kde si udělat pedagogické minimum

Pedagogické minimum je forma celoživotního vzdělávání, poskytována v rámci rekvalifikačních kurzů. Nabízejí ho vysoké školy nebo komerční vzdělávací organizace. Kurzy by měly být vždy akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. S vystudovaným pedagogickým minimem nemusíte pracovat pouze ve školství.

Kdo si muze udělat pedagogické minimum : Pedagogické minimum je jednou z forem celoživotního vzdělávání a jako takové ho můžete absolvovat v jakémkoliv věku. Slouží k získání pedagogického vzdělání, konkrétně základních znalostí z oblasti psychologie, sociologie, rétoriky či etiky.

Do školství se ale mohou dostat i lidé, kteří vysokoškolský diplom nemají. Jsou to tolik žádaní mistři odborného výcviku. „Mezi zájemci o doplnění pedagogického vzdělání jsou i absolventi SOŠ či VOŠ s výučním listem pro určitou praktickou oblast,“ potvrzuje proděkan Pavel Neumeister.

Učitel nemůže pětkou ohodnotit něco, co není. Navíc hodnotit pětkou nepřinesený domácí úkol je v rozporu se zásadami hodnocení. Rodič nemá povinnost podepisovat domácí úkoly. Lékaři nemají povinnost podepisovat omluvenky do školy.

Co se vyplatí studovat

5 nejperspektivnějších studijních směrů podle zaměstnanosti a platu

 • Zdravotnictví a medicínský výzkum. Zdravotnictví není překvapením.
 • Moderní technologie.
 • Informační technologie a počítačová věda.
 • Byznys a management.
 • Finance, ekonomika a bankovnictví

Jelikož se jedná o rekvalifikační kurz, který si každý hradí sám (ať už u soukromé nebo veřejné instituce), je dobré si dopředu zjistit na kolik vás studium vyjde. Cenová relace se pohybuje v řádech tisíců a v závislosti na délce studia vás může vyjít na 5 – 30 tisíc.Ve středních školách se budoucí učitelé mateřských škol připravují ve čtyřletém oboru vzdělání Předškolní a mimoškolní pedagogika. Celková délka přípravy činí 1 rok předškolního vzdělávání, 9 let základní školy a 4 roky střední školy ukončené maturitní zkouškou, dosažená úroveň je ISCED 354.

Pokud jste se rozhodli pro ukončení studia na vysoké škole, stačí vyplnit formulář s názvem Oznámení o zanechání studia, který následně odevzdáte na studijním oddělení. Tento tiskopis si můžete vyzvednout právě u pracovníků studijního oddělení, ale najdete ho většinou také na webových stránkách vysoké školy.

Jak lze získat pedagogické minimum : „Pedagogické minimum“

Pedagogické vzdělání můžete získat doplňujícím pedagogickým studiem, studiem pedagogiky v rámci kurzu celoživotního vzdělávání, nebo třeba programem Učitel naživo! Doplňující pedagogické studium nabízí univerzity v mnoha českých městech.

Jak si udělat pedagogické minimum : „Pedagogické minimum“

Pedagogické vzdělání můžete získat doplňujícím pedagogickým studiem, studiem pedagogiky v rámci kurzu celoživotního vzdělávání, nebo třeba programem Učitel naživo! Doplňující pedagogické studium nabízí univerzity v mnoha českých městech.

Co dát učitelce na konci roku

Obsah článku:

 • Kytička pro paní učitelku (nebo pana učitele) na konci roku.
 • Ručně vyrobené přání od těch nejmenších.
 • Čokolády a bonboniéry pro mlsné učitele.
 • Čaj nebo káva pro unavené učitele.
 • Když chcete darovat něco většího.
 • Plecháček, sklenička nebo taška s věnováním té nejlepší učitelce.
 • Dárek, na který se složí celá třída.


Nejnáročnější studijní obor na vysokých školách je medicína, nejlehčí je zemědělství. Vyplývá to z odpovědí více než 8000 absolventů českých univerzit, průzkum provedlo Středisko vzdělávací politiky, což je pracoviště Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.Tady je několik z nich.

 • Zdravotnictví: virtuální chirurg a genetický opravář
 • Zemědělství a potravinářství: velkochovatel cvrčků a rostlinný manipulátor.
 • Ochrana životního prostředí: klimatolog pro seniory a technik přes počasí
 • Technologie a výzkum: vesmírný architekt a odborník na etiku robotů

Kolik bere ucitelka v MŠ : Průměrný plat na pozici. Učitel mateřské školy je 30 390 Kč Při práci na plný úvazek je hodinová mzda 170 Kč .