Kdy dávat masáž srdce?
Provádí se takřka výhradně během operací srdce, výjimečně při jiné operaci, kdy je možnost neodkladně otevřít hrudník.Američtí lékaři přišli na to, že píseň Stayin´ Alive (Zůstat naživu) skupiny Bee Gees z roku 1977 může pomoci lidem, kteří provádějí masáž srdce jako součást první pomoci při srdeční zástavě. Zdravotníci doporučují, aby byla masáž prováděna v rytmu 100 stlačení hrudníku za minutu při současném dýchání z úst do úst.Přiložte ruce hranou dlaně na střed hrudníku postiženého, prsty můžete proplést. Ruce propněte v loktech a celou vahou těla začněte hruď stlačovat zhruba 5 cm hluboko. Měli byste provést 100–120 stlačení za minutu, 2× za vteřinu.

Jak správně provádět masáž srdce : Stlač hrudník do hloubky přibližně 5 cm (ne více než 6 cm). Po každém stlačení hrudník uvolni, ale neztrácej kontakt rukou s hrudníkem. Uvolnění hrudníku je důležité, aby se srdce znovu mohlo dostatečně naplnit krví. Opakuj stlačování hrudníku frekvencí 100–120 za minutu.

Kdy se nesmí masírovat

KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)

při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.

Kdy zahájit srdeční masáž : Resuscitaci je nutné zahájit do pěti minut po zástavě srdce. Každou minutu bez kyslíku, který srdcem pumpovaná krev rozvádí po těle, odumírá pětina funkcí mozku. Ročně by bez srdeční masáže nepřežilo asi 5000 Čechů.

Masáž se doporučuje absolvovat pravidelně. Pro regeneraci se doporučuje 1x až 2x měsíčně, kdykoliv cítíte potřebu fyzického nebo psychického uvolnění. V případě sedavého zaměstnání, jednostranného přetěžování určitých svalových skupin, nebo častých bolestech zad se potom doporučuje provádět masáž cíleně 1x týdně.

Před masáží je vhodné odložit veškeré šperky, prsteny, řetízky a dlouhé vlasy sepnout sponou nebo gumičkou. Nechoďte na masáž, pokud trpíte zánětlivým onemocněním, dokonce i nachlazením. Při masáži dochází k silnému prokrvení orgánů a začínající nemoc se tím může výrazně urychlit.

Jaká je frekvence stlačení hrudní kosti při srdeční masáží

Začněte rytmicky stlačovat hrudní kost pacienta do hloubky 5-6 cm. Po každém stlačení zcela uvolněte hrudní kost, aby se hrudník mohl vrátit do neutrální polohy. Ruce z hrudníku nesundávejte. Frekvence kompresí: 100-120 / minutu.Před masáží je vhodné odložit veškeré šperky, prsteny, řetízky a dlouhé vlasy sepnout sponou nebo gumičkou. Nechoďte na masáž, pokud trpíte zánětlivým onemocněním, dokonce i nachlazením. Při masáži dochází k silnému prokrvení orgánů a začínající nemoc se tím může výrazně urychlit.Nejvhodnější je si vzít pohodlné a prodyšné oblečení, v případě že nebudete svlékat všechno. Co je úplně nejlepší, tak sprcha před masáží. Ne že by tak šlo o tělesný pach, ale jde o to, že pokožka umytá lépe vsakuje masážní oleje, které pokožce jen skvěle přispívají k jejímu zdraví.

Za pomoci bronchoskopu lze, mimo jiného, odhalit i nádorové procesy v této oblasti, odebírat vzorky k histologickému či cytologickému vyšetření a zároveň provádět různé typy terapeutických výkonů, nejčastěji s cílem obnovit průchodnost dýchacích cest.

Kdy podat adrenalin : Podle aktuálních doporučení jsou ve far- makologické léčbě během kardiopulmonální resuscitace zmíněny léky ze skupiny vasopre- sorů, antiarytmik, trombolytik a tekutiny. Adrenalin 1 mg je doporučen podat co nejdříve při oběhové zástavě s nedefibrilova- telným rytmem.

Kdy Nemasirovat : Vůbec nemasírujeme při:

  • infekčních a zánětlivých onemocnění
  • horečnatých onemocnění (chřipka, rýma,…)
  • kožních nemocech.
  • nádorových onemocněních.
  • zánětech kloubů
  • chorobách srdce.
  • akutním úrazu, otevřených ránách.
  • poruchách krvetvorby a srážlivosti.

Co se děje při masáži

Co se děje při masáži…

Z pohledu přímého působení se masáží odstraňují zrohovatělé buňky kůže, uvolňují póry, zlepší se buněčné dýchání a chemické pochody. Prokrví se kůže a podkoží, zvýší se tedy příjem kyslíku, živin a imunoglobulinů, jejichž úkolem je obranyschopnost organismu.

Určitě ne s plným žaludkem

Před masáží je dobré dvě až tři hodiny nejíst, případně jen malou svačinku – kvůli pohodlí, navíc náročné trávení aktivizuje vnitřní orgány, místo aby odpočívaly. Ale nechoďte na masáž ani hladoví a také hned po ní se nehrňte k jídlu.Před masáží je vhodné odložit veškeré šperky, prsteny, řetízky a dlouhé vlasy sepnout sponou nebo gumičkou. Nechoďte na masáž, pokud trpíte zánětlivým onemocněním, dokonce i nachlazením. Při masáži dochází k silnému prokrvení orgánů a začínající nemoc se tím může výrazně urychlit.

Jak poznat zánět dýchacích cest : Příznakový soubor zánětu horních dýchacích cest může obsahovat teplotu, celkovou zchvácenost, bolest v krku, kašel, rýmu, chrapot nebo současné průjmy. Obtíže obvykle odezní spontánně během několika dnů, případně do týdne při léčbě podle příznaků, ale mohou se i komplikovat.