Kdy se nesmí na masáž?
KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)

při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.Nesmí se masírovat v těchto místech

 • V místech hnisavých nebo plísňových onemocnění.
 • V místech zanícených kloubů.
 • V místech krvácejícího poranění nebo rozsáhlejšího zhmoždění, zlomenin atd.
 • V místech popálenin, opařenin atd.
 • V místech křečových žil, zánětů žil nebo bércových vředů.
 • V místech otoků nejasného původu.

Před masáží je vhodné odložit veškeré šperky, prsteny, řetízky a dlouhé vlasy sepnout sponou nebo gumičkou. Nechoďte na masáž, pokud trpíte zánětlivým onemocněním, dokonce i nachlazením. Při masáži dochází k silnému prokrvení orgánů a začínající nemoc se tím může výrazně urychlit.

Kdy nechodit na thajskou masáž : Kdy thajskou masáž raději odložit Thajskou masáž nedoporučujeme při nádorových onemocněních, akutních zánětech a infekčních onemocněních (i při pocitu teprve začínající nemoci). Návštěvu doporučujeme také až po úplném doléčení zlomenin.

Co se děje při masáži

Co se děje při masáži…

Z pohledu přímého působení se masáží odstraňují zrohovatělé buňky kůže, uvolňují póry, zlepší se buněčné dýchání a chemické pochody. Prokrví se kůže a podkoží, zvýší se tedy příjem kyslíku, živin a imunoglobulinů, jejichž úkolem je obranyschopnost organismu.

Co si obléci na masáž : Nejvhodnější je si vzít pohodlné a prodyšné oblečení, v případě že nebudete svlékat všechno. Co je úplně nejlepší, tak sprcha před masáží. Ne že by tak šlo o tělesný pach, ale jde o to, že pokožka umytá lépe vsakuje masážní oleje, které pokožce jen skvěle přispívají k jejímu zdraví.

Vůbec nemasírujeme při:

 • infekčních a zánětlivých onemocnění
 • horečnatých onemocnění (chřipka, rýma,…)
 • kožních nemocech.
 • nádorových onemocněních.
 • zánětech kloubů
 • chorobách srdce.
 • akutním úrazu, otevřených ránách.
 • poruchách krvetvorby a srážlivosti.


Masér již není pouhým masérem, ale terapeutem a v neposlední řadě i psychologem. Musí znát symptomatologii, patolofyziologii, kontraindikace a rovněž terapii daného onemocnění.

Jak se clovek cítí po masáži

Po masáži je běžné, že můžete cítit bolest svalů, zejména první dva dny. Avšak tento pocit by neměl přetrvávat déle. Pokud máte nadměrnou bolest nebo nepohodlí, sdělte své zkušenosti masérovi při další návštěvě. Pravděpodobně se masáž příliš zaměřila na svalovou sílu.Proto je důležité po masáži pít čistou neperlivou vodu, podpoříte tak vyplavení odpadních látek z těla. Díky působení na energetické dráhy, účinky thajské masáže doznívají ještě několik hodin, proto je dobré se poté 2 hodiny nesprchovat a jíst pouze lehká jídla.místo toho, abyste si dávali masáž jednou za měsíc, tak zkuste své investice a časové možnosti rozvrhnout do častějších návštěv. To znamená, že chodíte tedy spíše na kratší masáže v častějším intervalu. Obecně je vhodné chodit na masáž alespoň jednou za dva týdny.

Před celkovou masáži je třeba se svléknout do spodního prádla. Stydíte-li se, podprsenku si můžete rozepnout až na lůžku. Pro masáž zad a šíje postačí svléknout se do půl těla a rozepnout a povolit kalhoty. Obzvláště při masáži šíje je nutné sundat si řetízky či náhrdelníky.

Kdy na masáž po operaci : Tlaková masáž slouží ke zlepšení pooperačního hojení jizvy (zlepšuje její prokrvení a pružnost). S prováděním této techniky se začíná, jakmile je rána zcela zahojená (cca 14 dní od odstranění stehů). Většinou několik týdnů po operaci.

Kolik si může vydělat masér : Nejvyšší mzda za Masér v České republice závisí na mnoha faktorech. Podle našeho průzkumu si tento typ specialistů v České republice může vydělat až 307 752 Kč. Jaký je nejnižší plat pro Masér v České republice Podle našeho průzkumu minimální mzda pro tuto pozici v České republice je 20 339 Kč.

Jak se pozná dobrý masér

Kvalitní masér by se měl umět vcítit do potřeb a problémů člověka a doporučit mu adekvátní typ služby a samozřejmě se nestydět klienta odmítnout v případě, že bude chtít typ masáže, který daný masér neovládá, nebo se mu věnuje pouze velmi okrajově.

Po stimulující masáži se můžete cítit povzbuzení a plní energie, zatímco po uklidňující masáži se můžete cítit uvolnění a ospalí. Masáže mají účinek na většinu částí lidského organismu a to především na kůži, podkožní vazivo a svalstvo, ale také na šlachy, klouby, srdce, cévy, lymfatický systém, atd.Pijte dostatek vody:

Masáže urychlují lymfatický oběh a pomáhají odplavovat toxiny z těla. Proto je důležité dostatečně se hydratovat. Dopřejte si více vody než obvykle a můžete si dopřát i teplý kvalitní čaj. Vyvarujte se však kávy a alkoholu, protože tyto nápoje mohou způsobit dehydrataci.

Jak dlouho bolí tělo po masáži : Po masáži je běžné, že můžete cítit bolest svalů, zejména první dva dny. Avšak tento pocit by neměl přetrvávat déle. Pokud máte nadměrnou bolest nebo nepohodlí, sdělte své zkušenosti masérovi při další návštěvě.