Kdy se nesmi Masirovat?
Nesmí se masírovat v těchto místech

  • V místech hnisavých nebo plísňových onemocnění.
  • V místech zanícených kloubů.
  • V místech krvácejícího poranění nebo rozsáhlejšího zhmoždění, zlomenin atd.
  • V místech popálenin, opařenin atd.
  • V místech křečových žil, zánětů žil nebo bércových vředů.
  • V místech otoků nejasného původu.

Kontraindikace masáže (kdy nesmíme provádět): při jakýchkoliv zánětlivých procesech na obličeji ať už virového nebo bakteriálního původu. při akutních ekzémech a těžkých formách.Kdy thajskou masáž raději odložit Thajskou masáž nedoporučujeme při nádorových onemocněních, akutních zánětech a infekčních onemocněních (i při pocitu teprve začínající nemoci). Návštěvu doporučujeme také až po úplném doléčení zlomenin.

Jak často se má chodit na masáž : místo toho, abyste si dávali masáž jednou za měsíc, tak zkuste své investice a časové možnosti rozvrhnout do častějších návštěv. To znamená, že chodíte tedy spíše na kratší masáže v častějším intervalu. Obecně je vhodné chodit na masáž alespoň jednou za dva týdny.

Kdy není vhodná masáž

Kdy není vhodné jít na masáž:

  • horečnaté stavy.
  • zánětlivá či infekční onemocnění celého těla (chřipka, angína)
  • první trimestr těhotenství a v případě rizikového těhotenství
  • nádorová onemocnění, v době akutního průběhu a 12 měsíců po doléčení
  • akutní pooperační a poúrazové stavy.

Jak se chovat na masáži : Po masáži je dobré držet se v teple, aby nedošlo k prochlazení uvolněných svalů. Při prochlazení se svaly stáhnou a vznikají svalové spazmy a účinek masáží je tímto efektem výrazně snížen. Může se stát, že dojde i ke zhoršení stavu svalové hmoty. Je lepší nevystavovat se po 24 hodin zvýšené fyzické námaze.

KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)

při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.

Před masáží je vhodné odložit veškeré šperky, prsteny, řetízky a dlouhé vlasy sepnout sponou nebo gumičkou. Nechoďte na masáž, pokud trpíte zánětlivým onemocněním, dokonce i nachlazením. Při masáži dochází k silnému prokrvení orgánů a začínající nemoc se tím může výrazně urychlit.

Co nedělat před masáží

Před masáží je vhodné odložit veškeré šperky, prsteny, řetízky a dlouhé vlasy sepnout sponou nebo gumičkou. Nechoďte na masáž, pokud trpíte zánětlivým onemocněním, dokonce i nachlazením. Při masáži dochází k silnému prokrvení orgánů a začínající nemoc se tím může výrazně urychlit.Ošetření přístrojová lymfodrenáž není relativně vhodná při: Chronickém stavu bronchiálního astmatu. Chronické bronchitidě Srdečním selháváníPřed masáží je vhodné odložit veškeré šperky, prsteny, řetízky a dlouhé vlasy sepnout sponou nebo gumičkou. Nechoďte na masáž, pokud trpíte zánětlivým onemocněním, dokonce i nachlazením. Při masáži dochází k silnému prokrvení orgánů a začínající nemoc se tím může výrazně urychlit.

Co se děje při masáži…

Z pohledu přímého působení se masáží odstraňují zrohovatělé buňky kůže, uvolňují póry, zlepší se buněčné dýchání a chemické pochody. Prokrví se kůže a podkoží, zvýší se tedy příjem kyslíku, živin a imunoglobulinů, jejichž úkolem je obranyschopnost organismu.

Co Nejist po masáži : Pijte dostatek vody:

Masáže urychlují lymfatický oběh a pomáhají odplavovat toxiny z těla. Proto je důležité dostatečně se hydratovat. Dopřejte si více vody než obvykle a můžete si dopřát i teplý kvalitní čaj. Vyvarujte se však kávy a alkoholu, protože tyto nápoje mohou způsobit dehydrataci.

Jak se clovek cítí po masáži : Po masáži je běžné, že můžete cítit bolest svalů, zejména první dva dny. Avšak tento pocit by neměl přetrvávat déle. Pokud máte nadměrnou bolest nebo nepohodlí, sdělte své zkušenosti masérovi při další návštěvě. Pravděpodobně se masáž příliš zaměřila na svalovou sílu.

Jak poznam že mi nefunguje lymfa

Pokud se naruší funkce lymfatického systému, obvykle se projeví následující příznaky:

  1. chronická únava.
  2. přibírání na váze.
  3. trávicí potíže.
  4. revma, artritida a bolesti kloubů
  5. nevysvětlitelná poranění
  6. časté bolesti hlavy.
  7. infekce nosních dutin.
  8. kožní problémy (akné, vyrážky atd.)


Ideální je nechat tělu po masáži odpočinout a vynechat cvičení úplně. Pokud se vám opravdu nechce vynechat trénink, můžete si vybrat lehčí cvičení se vlastní vahou nebo provádět jemné protažení. Nyní víte, jak si ještě více užít každou masáž a dosáhnout maximálního uvolnění a pohody.Před celkovou masáži je třeba se svléknout do spodního prádla. Stydíte-li se, podprsenku si můžete rozepnout až na lůžku. Pro masáž zad a šíje postačí svléknout se do půl těla a rozepnout a povolit kalhoty. Obzvláště při masáži šíje je nutné sundat si řetízky či náhrdelníky.

Co Nedelat po masáži : Po masáži si dopřejte lehký a vyvážený pokrm. Vyvarujte se těžkých a mastných jídel, protože odpočatému organismu mohou způsobit nepohodlí. Raději si dejte malé, ale kvalitní jídlo, nejlépe něco teplého. Víte, že váš organismus je po masáži zahřát, proto by bylo šokující poskytnout mu ledovou zmrzlinu.