Jak se dostat do Správce zařízení?
Klikněte pravým tlačítkem myši na aplikaci a vyberte Spustit jako správce. Otevřete vyhledávací okno (ikona lupy vedle nabídky start), zadejte název aplikace, kterou chcete spustit. V okně vyhledaných aplikací poté na aplikaci klikněte pravým tlačítkem myši a vyberteSpustit jako správce .Metoda pomocí okna Spustit

Chcete-li otevřít Správce zařízení, současně stiskněte klávesu s logem Windows a klávesu R. Tak otevřete okno Spustit (obrázek 1). Zadejte: devmgmt. msc .Správce úloh lze v systému Windows 11 spustit pomocí kláves CTRL + ALT + Delete, kliknutím pravým tlačítkem myši na tlačítko Start, stisknutím kláves CTRL + Shift + ESC, Windows + X, nebo pomocí rozhraní Spustit.

Jak se přihlásit jako správce :

  1. Vyberte Start > Nastavení > Účty .
  2. V oddílu Rodina a jiní uživatelé vyberte jméno majitele účtu (pod jménem byste měli vidět štítek „místní účet“) a pak vyberte Změnit typ účtu.
  3. V rozevíracím seznamu Typ účtu vyberte Správce, a pak vyberte OK.
  4. Přihlaste se s novým účtem správce.

Jak se dostat do správce úloh

Alternativní řešení

  1. Klikněte na tlačítko Start a potom na příkaz Spustit.
  2. Zadejte taskmgr. exe.
  3. Podržte CTRL + ALT + SHIFT současně a podržte stisknutou klávesu ENTER.

Jak se dostat do cmd : Windows (české): Start → napsat na klávesnici „cmd“ → Příkazový řádek. Windows (anglické): Start → napsat na klávesnici „cmd“ → Command Prompt.

Potáhněte prstem od pravého okraje obrazovky a pak vyberte Hledat . Nebo pokud používáte myš, přejděte do pravého dolního rohu obrazovky a pak vyberte Hledat . Do vyhledávacího pole na hlavním panelu zadejte správu počítače. Ze seznamu výsledků vyberte Správa počítače .

Potáhněte prstem od pravého okraje obrazovky a pak vyberte Hledat . Nebo pokud používáte myš, přejděte do pravého dolního rohu obrazovky a pak vyberte Hledat . Do vyhledávacího pole na hlavním panelu zadejte správu počítače. Ze seznamu výsledků vyberte Správa počítače .

Jak spustit Windows jako správce

Pro většinu uživatelů Windows 10 vede standardní cesta přes nabídku Start. Zde můžete kliknout pravým tlačítkem myši na zvolený program, vybrat možnost »Další« a kliknout na položku »Spustit jako správce«.Spočívá v použití kombinace kláves Ctrl+Alt+End.Příkazová řádka (respektive program, kterému se říká i konzole či terminál; anglicky command line, console, terminal) se na různých systémech otevírá různě:

  1. Windows (české): Start → napsat na klávesnici „cmd“ → Příkazový řádek.
  2. Windows (anglické): Start → napsat na klávesnici „cmd“ → Command Prompt.


Příkazový řádek zobrazuje výzvu (prompt) a (blikající) kurzor. Uživatel vkládá příkazy napsáním jejich názvu a stiskem klávesy „Enter“. Interpret příkazů pak vložený text přijme, analyzuje a spustí příslušný program. Příkazový řádek může být spuštěn v textovém terminálu nebo pomocí emulace terminálu, jako je např.

Jak otevřít správu disků : Správu disků otevřete tak, že kliknete pravým tlačítkem na tlačítko Start (nebo ho dlouze podržíte) a vyberete Správa disků.

Kde najdu správu disků : V Ovládacích panelech vyberte ovládací Panel > systém a zabezpečení > Nástroje pro správua potom poklikejte na Správa počítače. V levém podokně v části úložištěvyberte Správa disků.

Jak zjistit správce PC

Jak zjistit, které účty mají oprávnění správce. Ve Windows klikněte na ikonu Start a napište ovládací panely , čímž otevřete vyhledávací pole. Z výsledků hledání vyberte Ovládací panely. Vyberte položku Uživatelské účty a poté znovu klikněte na možnost Uživatelské účty.

Informace o zkratce '(Fn) ALT+F4'

Význam: Zavření okna.Klávesové zkratky pro Malování

Stisknutá klávesa Akce
CTRL + V Vložení výběru ze schránky
CTRL + W Otevření dialogového okna Změnit velikost a zkosit
CTRL + X Vyjmutí výběru
CTRL + Y Opakování změny

CO JE TO command line : Příkazový řádek (zkratka CLI, anglicky Command Line Interface) ve Windows a Terminál v OSx představují uživatelské rozhraní, ve kterém uživatel komunikuje s programy nebo operačním systémem zapisováním příkazů do příkazového řádku.