Kolik je potřeba brzdové kapaliny na výměnu?
Na výrobci brzdové kapaliny příliš nezáleží. Sledujte hlavně specifikaci DOT. A také objem. Na výměnu brzdové kapaliny vám bude u většiny aut stačit 1litrové balení.Zvuky a vibrace: Pokud při brzdění slyšíte zvuky nebo cítíte vibrace, může to být důsledkem znečištěné nebo ztracené brzdové kapaliny.Obecně doporučujeme měnit brzdovou kapalinu každé 2 roky nebo po ujetí 40 000 km u osobních aut a každý rok nebo po ujetí 20 000 km u motocyklů.

Jak spravne Dolit brzdovou kapalinu : Stačí odšroubovat víčko na nádržce a potřebné množství prostě a jednoduše dolít. I takovou věc ale dokáží někteří zdramatizovat. Předně je dobré se pokusit kapalinou nepocintat. Na oblečení to vytváří nevzhledné skvrny.

Kolik je v autě brzdové kapaliny

Interval výměny brzdové kapaliny

Naměřená hodnota Poměr vody Výměna brzdové kapaliny
181 °C a více menší než 1,5 % není třeba
171 až 180 °C 1,5 % až 3 % je doporučená
170 °C a méně větší než 3 % je nutná!

10. 1. 2024

Kolik stojí výměna brzdové kapaliny : Kapalina jako taková obvykle stojí jen několik stovek korun. Nejlevnější jsou k dostání za cca 100 Kč, dražší za přibližně 1000 Kč. Stále však musíte počítat s poplatkem za dílnu, který se samozřejmě liší podle konkrétního servisu a obvykle se skládá z času a úsilí potřebného k provedení prací.

Brzdová kapalina je druh hydraulické kapaliny potřebné v hydraulických brzdových a spojkových systémech, jejímž účelem je přenášet sílu prostřednictvím tlaku od hlavního brzdového válce k brzdovým mechanismům jednotlivých kol a mazat a chránit jednotlivé části hydrauliky před korozí.

Výrobci automobilů zpravidla doporučují výměnu brzdové kapaliny ve lhůtě od 1 do 3 let. Záleží na kvalitě brzdové kapaliny a provozních podmínkách. Není-li takové doporučení k dispozici, pak se obecně výměna běžné kapaliny provádí ve lhůtě do 2 let.

Jak se projevují Zavzdusnene brzdy

Zavzdušněné brzdy poznáš snadno a ani nemusíš mít nastartovaný motor,stačí sešlápnout opakovaně pedál brzdy pokud zůstává po opakovaném sešlápnutí ve stejné poloze je to v pořádku jestli-že se pedál začne zvedat a zabírat dřív znamená to zavzdušněný systém.Záleží na kvalitě brzdové kapaliny a provozních podmínkách. Není-li takové doporučení k dispozici, pak se obecně výměna běžné kapaliny provádí ve lhůtě do 2 let. Doporučujeme si nechat v autorizovaném servisu přeměřit bod varu a tím i prověřit kvalitu brzdové kapaliny.Ceník servisních prací na brzdové soustavě:

výměna předních destiček 965,- Kč
výměna zadních destiček a kotoučů 1320,- Kč
výměna zadních destiček a kotoučů (vozy s čelistí ruční brzdy) 1580,- Kč
výměna zadních destiček a kotoučů včetně výměny čelistí ruční brzdy 2245,- Kč
výměna zadních bubnů 1050,- Kč


Brzdný účinek se velmi rychle vytrácí. Není bez zajímavosti, že po absorbování jednoho objemového procenta vody klesá bod varu brzdové kapaliny o 50oC! Brzdová kapalina se proto má měnit alespoň jednou za dva roky. Pozor také na otevřená, byť originální balení.

Co dělá Brzdova kapalina : Brzdová kapalina je druh hydraulické kapaliny potřebné v hydraulických brzdových a spojkových systémech, jejímž účelem je přenášet sílu prostřednictvím tlaku od hlavního brzdového válce k brzdovým mechanismům jednotlivých kol a mazat a chránit jednotlivé části hydrauliky před korozí.

Kdy je třeba Odvzdusnit brzdy : Každým zatlačením pedál více ztvrdne. Někdy se brzdění začne až když je pedál úplně zatlačen. Obecně se výrazně prodlouží brzdná dráha vašeho vozidla. Pokud zaznamenáte alespoň jeden z těchto příznaků, nechte si odvzdušnit brzdy vašeho auta.

Kolik stojí Odvzdusneni brzd na autě

Servis kol

Brzdy Cena
Výměna brzdových destiček na jedné brzdě včetně vyčištění brzdového třmene 249 Kč
Odvzdušnění jedné hydraulické brzdy včetně seřízení 399 Kč
Výměna brzdových čelistí/ jedna brzda včetně seřízení 299 Kč
Výměna brzdové páky/jedna strana včetně montáže a demontáže gripů, rohů, 299 Kč


Náš tým zkušených profesionálů provede výměnu vašich brzd rychle (běžná výměna destiček na jedné nápravě trvá nejčastěji 1-1.5 hodiny v závislosti na typu vozu apod.), přitom se však budete moci spolehnout na kvalitu provedení kontroly i montáže.Kdy měnit brzdovou kapalinu a jak často Výrobci automobilů zpravidla doporučují výměnu brzdové kapaliny ve lhůtě od 1 do 3 let. Záleží na kvalitě brzdové kapaliny a provozních podmínkách. Není-li takové doporučení k dispozici, pak se obecně výměna běžné kapaliny provádí ve lhůtě do 2 let.

Jak poznat Zavzdušněné brzdy u auta : Zavzdušněné brzdy poznáš snadno a ani nemusíš mít nastartovaný motor,stačí sešlápnout opakovaně pedál brzdy pokud zůstává po opakovaném sešlápnutí ve stejné poloze je to v pořádku jestli-že se pedál začne zvedat a zabírat dřív znamená to zavzdušněný systém.