Které slepice snáší zelené vejce?
Slepička Dominant Green shell je středního tělesného rámce, není plachá, na hlavě má krásnou chocholku, její užitkovost je cca 200-220 ks krásně zelených „velikonočních“ vajec/rok. Dle vyjádření lihní Studenec cca 80% slepiček snáší vejce se zelenou skořápkou. Slepičky Green Shell jsou velmi zajímavé.Plemeno drůbeže araukany je jedinečné tím, že slepice snášejí tyrkysově zbarvená vejce. Vyznačují se péřovými ozdobami, vrbově zelenými běháky a tím, že nemají ocasy. Araukany pocházejí od indiánů Araukanů v Chile v jižní Americe, podle nichž dostaly své jméno.Bílých slepic se chová výrazně méně, proto běloučkých vajec není tolik jako hnědých. A jaká že slepička vás tím bílým vajíčkem obdaruje Lohman bílý. Lohmanka vám při velmi nízké spotřebě krmiva snese až 330 ks bílých vajíček během celého roku, tedy i v zimních měsících.

Jaké jsou nejlepší nosnice : Pořiďte si vlašku nebo leghornku, doporučuje chovatel. Pokud si ale chcete pořídit slepice, které budou dobře a dlouho snášet vejce, pořiďte si vlašku. To je plemeno, které určitě znáte z vesnického dvorku u babičky. Výborné jsou i leghornky nebo šumavanky.

Kdo snáší zelené vejce

Nazelenalé skořápky mají slepice křížené s druhem chilského kura araukana, který snáší tyrkysově zelená, někdy až namodralá vejce.

Proč je vejce zelené : Červené až hnědé tóny dodává skořápce protoporfyrin IX, za modré až zelené je pak zodpovědný biliverdin IXα. Zbarvení konkrétního vejce určují koncentrace těchto dvou látek a jejich vzájemný poměr. Protoporfyrin IX a biliverdin IXα zřejmě neslouží pouze jako barviva.

U jednotlivých druhů drůbeže se odlišuje, stejně tak i u jednotlivých plemen a jejich typovému zařazení. Určitou roli hrají série a intenzita sášky. Slepice nejvíce vajec snese kolem 9. hodiny ranní, denní doba snášky se u nich vyměřuje od 5 do 15 hodin.

Příkladem může být čejka chocholatá, která hnízdí na vlhkých loukách. Staví si hnízdo z drobných listů a kořínků. Její vejce mají olivově zelenou barvu a jsou kropenatá. Právě díky takové barvě dokonale splynou s prostředím a nepoutají v lučním prostředí pozornost predátorů.

Která slepice snáší nejvíc vajíček

Jestli vám jde jen o snášení co největšího počtu vajec, jednoznačnou volbu představují hybridky. Nejsou určeny k množení, v jejich případě jde opravdu hlavně o maximální produkci vajec. Od hybridek se dočkáte vejce téměř každý den, když snáší i přes 300 vajec s hnědou skořápkou ročně.Jedno je jisté, pokud budete mít vše, co slepice ve snášce nebo i mladé kuřice ke spokojenému chovu potřebují, můžete si je koupit kdy chcete, tedy i na podzim nebo dokonce v zimě. Počítejte ovšem s tím, že zakoupené slepice na podzim budou potřebovat jinou péči než ty, které byste kupovali na jaře.Araucana (araukana)

Snášejí modrá, zelená či modrozelená vejce. Modrou barvu vajec a licousy získaly Araucany pravděpodobně od bažantů, jejichž vejce jsou hnědá, skvrnitá, ale i olivová. Jedna nosnice snese za rok až sto osmdesát vajec. Vejce váží do šedesáti gramů.

Je dobré sledovat také barvu bílku: Jakmile je nazelenalý, načervenalý nebo v něm plavou černé nebo zelené skvrnky, raději ho nejezte.

Čím nikdy Nekrmit slepice : Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.

Jak zjistit jestli slepice snáší : Kloaka: u slepic, které snášejí, bývá kloaka zvětšená, vlhká a zarudlá. U slepic, které nenese, bývá kloaka menší, suchá a bledá. Břicho: u slepic, které snášejí, bývá břicho měkké, pružné a široké. U slepic, které nenese, bývá břicho tvrdé, napjaté a úzké.

Která slepice snáší Dvoužloutková vejce

Jsou plemena slepic, která snáší dvoužloutková vejce častěji Ano, jsou to hlavně hybridy. Víme bezpečně, že se to mnohem častěji stává u plemen hybridů Lohman a Isa Brown. Je zajímavé, že to nejsou žádná obří plemena, ale skvělé nosnice, které snášejí kolem 300 vajec ročně.

Zátěž pro slepičky

Jako ideální velikost hejna se uvádí 15 až 25 slepic na jednoho kohouta. I tak bude mít kohout asi nějakou svoji oblíbenkyni, které bude možná dávat více zabrat, je potřeba na to dohlížet, aby vaše slepičky nezranil. Při páření si kohouti přidržují slepičku zobákem za hlavu a také nohama za tělo.Rozměry kurníku pro 5 slepic

Pokud plánujete chov do 5 slepic, pak pro Vás bude ideální kurník s podlahovou plochou 1-1,5 m2, podle toho, jak je rozvržen prostor kurníku.

Který pták má zelené vajíčka : Příkladem může být čejka chocholatá, která hnízdí na vlhkých loukách. Staví si hnízdo z drobných listů a kořínků. Její vejce mají olivově zelenou barvu a jsou kropenatá. Právě díky takové barvě dokonale splynou s prostředím a nepoutají v lučním prostředí pozornost predátorů.