Čím lepit listy?
Lišty se lepí ze zadní strany ke zdi lepidlem – můžete použít např. oblíbené lepidlo Mammut. 1 balení tohoto lepidla by Vám bezpečně mělo vystačit na cca 20 metrů lišt. Na zadní stranu lišty naneseme kousky lepidla cca 10-20 cm od sebe (v závislosti na nerovnosti stěny).Hliníkovou Krycí lištu je možno přilepit silikonem nebo lepidlem. Doporučujeme lepidlo značky Den Braven Mamut. Pro větší stabilitu se dají lišty navrtat a připevnit pomocí hmoždinek a vrutů.K přilepení ochranné plastové nebo nerezové lišty na auto doporučujeme použít akrylovou gelovou oboustrannou pásku a to z několika důvodů. Akrylová páska má vysokou teplotní odolnost od -40°C do +160°C a výborně odolává povětrnostním vlivům.

Jak lepit kobercové lišty : Obvodové kobercové lišty na stěnu jednoduše nainstalujete a upevníte například pomocí lepidla Goldprén nebo Mamut. Stačí nanést rovnoměrnou vrstvu lepidla a přitlačit lištu ke stěně. Do horního ochranného lemu vložíte kobercový proužek o maximální výšce 5 mm. Každá lišta má samolepicí proužek.

Jak lepit na zeď

Vedle použití speciální oboustranné lepicí pásky můžete použít i speciální lepidlo Liquid Nails. Lepidlo se na menší lehký obrázek nanáší v podobě malých teček a u těžkých obrazů pak v podobě pásků. Po nanesení lepidla obrázek pořádně přitiskněte na stěnu.

Jak lepit polystyrenové lišty : Pro lepení spojů mezi lištami doporučujeme lepidlo Decofix Extra.

Pro její upevnění stačí odstranit ochranný papír ze spodní strany lišty a přilepit ji na předem očištěné místo. Lištu jemně přimáčkněte k podlaze nebo poklepejte např. gumovou palicí, aby lepidlo vytvořilo souvislý kontakt s podkladem.

Zrcadla nalepíte na omítku, obklad i nábytek

Využít lze buď stavební chemii v podobě silikonu či speciálních lepidel, nebo oboustrannou lepicí pásku. Při správném výběru lepicího materiálu nainstalujete zrcadlo bezpečně na téměř jakýkoliv podklad – hrubou omítku, obklad v koupelně, dvířka od šatní skříně i strop.

Čím přilepit vousy

Univerzální lepidlo na latexové uši, rohy, vousy, paruky a příčesky. Můžete jej použít také na nalepení malých aplikací (perličky, hvězdičky, dekorační materiál) či efektů přímo na kůži. Lepí velice dobře a rychle uschne.Rohy řežeme pokosovou pilou s jemnými zuby, nebo pomocí prokosnice. Lištu přiložte kolmo k jedné z vnitřních stěn pokosnice (stejně, jako byste ji chtěli přiložit ke zdi) a zajistěte ji tak, aby se při řezání nepohybovala.i. Pro lepení lišt vám doporučujeme Lepidlo MONTACK LEPÍ VŠE OKAMŽITĚ od Ceys. Montážní lepidlo je všestraně použitelné. Slepíte veškeré materiály s porézním i neporézním povrchem, ale také jemné a vlhké povrchy, a to jak v exteriéru, tak interiéru.

Smíchejte 3 lžíce mouky a 4 lžíce vody a míchejte, dokud se mouka zcela nerozpustí. Výslednou kaši nalijte do horké vody, vařte na mírném ohni do zhoustnutí, odstavte a přimíchejte 1 lžíci moučkového cukru. Jakmile je hmota vychlazená, máte připravené dostatečně účinné lepidlo na papír.

Čím lepit plakáty na zeď : Pro trvalé nalepení lze použít ATG pásky, potřebujete k tomu nanášecí pistoli, nebo lze použít pásku 356. Pomocí fixačních koleček lze plakáty připevnit přelepením. Při odstraňování plakátů a fotek dojde pravděpodobně k poškození povrchu stěny.

Čím se lepí polystyren : Při lepení polystyrenu byste měli použít speciální lepidlo na polystyren bez rozpouštědel. Lepidla obsahující rozpouštědla mohou polystyren rozložit. Pokud na řezání polystyrenu použijete běžný nůž, materiál se může třepit nebo se uvolní jednotlivé kuličky. Další možný problém může způsobovat statická elektřina.

Čím lepit polyester

Jedním z dostupných v běžné síti je lepidlo BISON POWER ADHESIVE, zkráceně nazývané BISONITE. Jedná se o dvousložkové polyuretanové lepidlo, které funguje všude tam, kde jiná lepidla selhávají. Vynikajících vlastností dosahuje při lepení především syntetických materiálů (PVC, bakelitu, plexiskla, polyesteru, apod.).

Kovové profily s fólií není možné řezat " FLEXOU " – rozbrušovacím kotoučem. Při řezu se hliník nadměrně zahřívá a dochází k deformaci fólie. Proto, aby byl řez čistý a hladký, je potřeba profily řezat POKOSOVOU PILOU s kotoučem na hliník, nebo použít ruční pilku na železo.správné umístění přechodové lišty: přechodová lišta by měla býti umístěna v místě zavřeného dveřního křídla, tzn. podlahová krytina ( např. dřevěná podlaha – dlažba ) by měla být ukončena na středu budoucího dveřního křídla ( dveře a zárubně se většinou instalují až po položení podl.

Jaké lepidlo na zrcadlo : Nejjistějším řešením je lepidlo určené přímo na zrcadla, nejčastěji na bázi akrylátu. U těch se můžete spolehnout, že neobsahují žádné látky, které by zrcadlo mohly poškodit. Tato lepidla jsou tvrdší, ale taky o něco pomaleji schnou, proto je potřeba zrcadlo při lepení déle přidržet a zafixovat.