Čím mazat naražený prst?
Doporučuji na prst pravidelně aplikovat 2x denně přípravek Voltaren, který slouží proti bolesti a zánětu. Proti otoku začněte užívat léčivý přípravek Aescin Teva 3x denně 2 tablety. Pokud nedojde ke zlepšení, návštěvu lékaře dále neodkládejte.Dobrý den, na mazání podlitiny je vhodný přípravek Ibalgin Duo Effect, který působí proti bolesti a také zabraňuje tvorbě krevních sraženin a urychluje vstřebávání krevních výronů. Případně můžete modřinu mazat přípravky, které napomáhají rozpouštění malých krevních sraženin a napomáhají prokrvení pokožky.Pokud je zranění bez hematomu, zkuste gel s účinnou látkou ibuprofen (Ibalgin gel), diklofenac (Olfen, Voltaren) či nimesulid (Aulin). Pro rychlejší vstřebání otoku doporučuji užívat Aescin tablety (3krát denně 1 tabletu).

Jak dlouho se hoji Narazeny palec : Vstřebání hematomu urychlíte tak, že budete prst co nejméně namáhat, používat dočasně boty s pevnou podrážkou, polohovat končetinu (zvedat nohu, podkládat). Celý proces hojení by neměl trvat déle než 2-3 týdny. Při déle trvajících potížích kontaktujte lékaře. S přáním hezkého dne.

Jak nejrychleji Vylecit naraženiny

Od bolesti je možná lokálna terapia pomocou prípravku Olfen, Voltaren alebo Ibalgin gél. V prípade väčšej bolesti je možné siahnuť aj po perorálnych tabletách od bolesti (Paralen, Ibalgin, Ibolex…). V prípade, že sa stav nebude zlepšovať, či sa naopak zhorší, navštívte lekára.

Jak dlouho trvá Naraženina prstů : Naraženina zpravidla nebývá vážným zraněním – a tak lékaři dále doporučují klid, led a uklidňující masti a gely. Velké hematomy se případně odstraňují chirurgicky. Bolestivost obvykle přejde za 2-4 týdny.

Co se týče naraženin, je nejlepší dané místo chladit, aby nedošlo k otoku. Chladit můžete mokrým ručníkem, efektivnější (obzvlášť v létě) jsou ale chladicí polštářky nebo mrazicí spreje. Chlazení by mělo proto probíhat vždy přes kus látky nebo obvazu, nikdy nechlaďte přímo pokožku.

Jak rozpoznat naraženinu od zlomeniny Naražená kost bolí, někteří pacienti dokonce uvádějí, že bolest naražené kosti může být i větší než při zlomenině. A některé zlomeniny dokonce bezprostředně po úrazu ani nebolí. Až po čase se začne v místě zlomené nebo nalomené kosti objevovat otok a místo začíná bolet.

Jak dlouho trvá Naraženina prstu

Při běžném zhmoždění nemá proces hojení trvat déle než 2-3 týdny, prst by měl být co nejvíce v klidu, případně je možné jej mazat krémy od bolesti (např. Ibalgin).Naraženina zpravidla nebývá vážným zraněním – a tak lékaři dále doporučují klid, led a uklidňující masti a gely. Velké hematomy se případně odstraňují chirurgicky. Bolestivost obvykle přejde za 2-4 týdny.Použít můžete čistou tkaninu, nejlepším řešením je však tlakový obvaz. Při následné rekonvalescenci zraněnému uleví od bolesti analgetika. Hojení mohou urychlit také některé doplňky stravy, například Wobenzym.