Po kolika km menit brzdové destičky?
Dle stylu jízdy, konstrukce vozidla a typu materiálu desek to může být mezi 15 000 až 40 000 km.Brzdovou kapalinu je obvykle třeba vyměnit po ujetí 40 000 až 45 000 km. Brzdná vůle je částečná nebo úplná ztráta brzdného účinku. Příčinou je porucha brzdového systému. Příčinou je obvykle tření mezi brzdovým obložením a brzdovým kotoučem, které nevyvíjí dostatečnou brzdnou sílu k rychlému zastavení vozidla.KDY SI DÁT POZOR

Pokud se vám zdá, že se brzdná dráha prodlužuje, brzdy nereagují jak by měli, cítíte při brzdění vibrace na pedálu, nebo slyšíte jejich nepřirozené skřípání, zbystřete a raději si do servisu zajeďte hned.

Jak poznat opotřebení brzdových destiček : Opotřebení brzdových destiček poznáte podle tloušťky třecího materiálu na destičce, vrstva by měla mít alespoň 3 mm. Některé destičky mají nalisován proužek plechu, který při opotřebení začne zvukem signalizovat, že je čas k výměně. Na jednom kole jsou dvě brzdové destičky, na kotouč tlačí z obou stran.

Jak casto menit brzdy u auta

Výměna se doporučuje minimálně jednou za dva roky. Výměna není časově ani finančně náročná. Moderní vozidla mají kotoučové brzdy. Obě hlavní části kotoučových brzd – brzdové obložení a brzdový kotouč se jízdou (brzděním) opotřebovávají.

Kolik stojí výměna brzdových destiček : Cena výměny brzd

  1. Diagnostika brzdového systému od 800 Kč
  2. Výměna brzdové kapaliny 1100 Kč
  3. Výměna brzdových destiček na ose od 800 Kč
  4. Výměna brzdových kotoučů a destiček na osa od 1400 Kč

Výdrž nejčastěji používaných kotoučových brzd se odvíjí od stylu jízdy. Normální tempo na nákupy a do práce znamená klidně i přes 100 tisíc kilometrů ujetých na jednu sadu desek, při aktivnější jízdě nebo použití měkčího materiálu může jít klidně i o méně než 10 tisíc km.

Brzdové destičky vydrží obvykle minimálně 20 000 km, průměrné brzdové destičky jsou konstruovány tak, aby vydržely v optimálních podmínkách provozu až čtyřnásobek.

Jaká je minimální tloušťka brzdových destiček

“ Krom toho platí, že se se sjetím destiček většinou blíží ke konci i životnost brzdového kotouče. Tloušťka nového může být řekněme 26 mm, ovšem po najetí 150 000 kilometrů a sjetí prvních brzdových destiček se tloušťka zúží třeba na 23 mm. Pokud potom výrobce udává minimální tloušťku 22 mm, není již na co déle čekat.Můžete slyšet skřípání nebo jiné nezvyklé zvuky. Při brzdění vám může vibrovat volant či brzdový pedál. Nebo pedál může mít dlouhý nebo naopak krátký zdvih. Vůz také může při brzdění táhnout na stranu.Náš tým zkušených profesionálů provede výměnu vašich brzd rychle (běžná výměna destiček na jedné nápravě trvá nejčastěji 1-1.5 hodiny v závislosti na typu vozu apod.), přitom se však budete moci spolehnout na kvalitu provedení kontroly i montáže.

Nicméně, průměrně brzdové destičky vydrží mezi 20 000 až 60 000 km, nebo i více, v závislosti na těchto zmíněných faktorech: Kvalita brzdového materiálu určuje, jak dlouho brzdové destičky vydrží. Nejméně vydrží brzdové destičky organické – bezazbestové, nejdelší životnost mají destičky keramické.

Kdy měnit zadní brzdové destičky : Za běžných jízdních podmínek můžete předpokládat, že brzdové destičky vydrží minimálně 20 000 km a nejpozději po najetí 60 000 km nastane v zájmu vaší osobní bezpečnosti čas na pořízení nových součástek.

Kolik mm mají nové brzdové destičky : “ Krom toho platí, že se se sjetím destiček většinou blíží ke konci i životnost brzdového kotouče. Tloušťka nového může být řekněme 26 mm, ovšem po najetí 150 000 kilometrů a sjetí prvních brzdových destiček se tloušťka zúží třeba na 23 mm.

Jak dlouho se zajíždí brzdy

K dokonalému sladění dojde až po cca 200 km jízdy. Vyhněte se proto intenzivnímu brzdění po dobu zajíždění brzd. Nemusíte vždy využívat jen brzd pro snížení rychlosti.

Brzdové destičky vydrží obvykle minimálně 20 000 km, průměrné brzdové destičky jsou konstruovány tak, aby vydržely v optimálních podmínkách provozu až čtyřnásobek. Obecně platí, že výměna destiček je častější než výměna brzdových kotoučů.