Proč dětí nesmí kakao?
Kakao je silný alergen a rodiče, kteří nechtějí riskovat, by s prvním podáním kakaa měli počkat aspoň do dvou let věku dítěte. Rada: Podobné pravidlo platí i pro čokoládu, která navíc (stejně jako další sladkosti) přispívá při častější konzumaci ke vzniku zubního kazu.Kakao je silný alergen, proto je vhodné tuto otázku ověřit dříve. Odborníci také doporučují nepodávat tento vynikající nápoj před dovršením prvního roku života.Používáme jej při ceremoniích, meditaci, tanci, zpěvu, terapiích, tvoření, při setkáních. Kakao můžete pít každý den jako součást svých osobních rituálů, např. nastavení svých denních záměrů, nebo kdykoliv vás to zavolá.

Odkdy Granko : 1979. Jedinečné chvíle s hrníčkem lahodného, instantního kakaa jsme si mohli poprvé vychutnat v roce 1979, kdy se ve státním podniku Čokoládovny v závodě Sója Kolín zrodilo Granko.

Kdy dát dítěti chléb

Lepek bývá vnímán jako silný alergen, proto pediatři doporučují nechat děti žužlat kůrky chleba již od čtvrtého měsíce, aby si na něj zvykly.

Co zpusobuje čokoláda : Hořká chuť čokolády snižuje apetit a podporuje sekreci trávicích šťáv a žluči, které příznivě ovlivňují složení mikrobioty (zase ta střeva!). Látky z čokolády dokonce dokáží uvolňovat tělu vlastní opiáty, tzv. beta-endorfiny, které tlumí bolest, navozují pocit štěstí a příjemné pohody.

Od 9 měsíců Dáváme stravu s kousky, možné dávat již do ruky kus tvrdšího rohlíku, neslané křupky, dětské piškoty, dětské sušenky.

Začněte s vařeným ovocným pyré

První ovoce je tedy nutné nabízet vařené, najemno rozmixované bez kousků a bez přidaného cukru – výjimkou je banán, který lze podávat i syrový, pokud je hodně zralý a rozmačkaný. V Babybio skleničkách najdete lahodné bio ovocné pyré pro děti již od ukončeného 4. měsíce.

Co způsobuje kakao

Kakao má pozitivní vliv na naši náladu a na funkci našeho mozku, snižuje stres, zvyšuje naše soustředění, energii a dostává nás do tvořivého “flow”. Zvyšuje naše libido, eliminuje stavy úzkosti a může být dobrým pomocníkem při stavech deprese.Kakao patří mezi nejbohatší zdroje kofeinu mezi běžnými potravinami, ve 100 g kakaa nalezneme přibližně 60–400 mg tohoto alkaloidu.Cukr, 20 % kakaového prášku se sníženým obsahem tuku(1), emulgátor (SÓJOVÝ lecitin), vitamíny [cholekalciferol (vitamín D), L-askorbát sodný (vitamín C)], jedlá sůl, směs koření, přírodní aroma.

Grafické zpracování prvního obalu vytvořil Karel Fojtů z propagačního oddělení čokoládoven. Pro obal použil fotografii své dcery Veroniky narozené v roce 1975. Později byl tento motiv nahrazen obrázkem hrnku s červenými puntíky na modrém podkladu.

Kdy dát dítěti vejce : Dle nejnovějších vědeckých informací je nutné zařadit celé vejce od ukončeného 4. do ukončeného 6. měsícem věku jako prevence rozvoje potravinové alergie.

Kdy může dítě rohlík : Od 9 měsíců Dáváme stravu s kousky, možné dávat již do ruky kus tvrdšího rohlíku, neslané křupky, dětské piškoty, dětské sušenky.

Kolik čokolády denně

„Doporučená dávka je kolem 50 g čokolády denně. Dopřejte si cokoli víc, a možná pak už budete konzumovat příliš mnoho kalorií.

Čokoláda není v žádném případě nezdravou potravinou – v případě kvalitní hořké čokolády je tomu dokonce přesně naopak. Hořká čokoláda s vysokým podílem kakaa obsahuje velké množství vlákniny, antioxidantů a dalších nutrientů. Má pozitivní vliv na zdraví srdce, střevní biom, krevní tlak a kognitivní funkce.Ještě u půlročního dítěte by mléko mělo tvořit 80 % stravy, a to jak u dětí kojených, dokrmovaných, tak krmených mléčnými formulemi. Postupně je však třeba připravovat miminko na příjem tužších pokrmů. Od počátku pátého měsíce je možné přidat moučné výrobky – piškoty, jíšku, eventuálně kaši na noc.

Kdy může dítě jablko : Od ukončeného 4.

Na počátku mají kojenci v oblibě především banány, jablka a hrušky. Nic vám ale nebrání v tom, abyste zkusili i jiné druhy ovoce, hodí se třeba broskev, meruňka, mango, švestka nebo ananas (jeho kyselost však může některé děti odradit).