V kolika metrech léta balón?
Obvyklá nadmořská výška letu činí 500 – 700 m, ale i nad 1000 m. Maximální výše není stanovena, minimální výška v České republice činí 150 m, a to nad volnou krajinou. Za hodinu se v průměru nalétá 10 – 15 km.Jak rychle balón letí a jakou vzdálenost uletíme Balón letí rychlostí větru a obvykle uletíme 10 až 20 km. Jak vysoko poletíme Od startu, kdy se vznášíme nad zemí pouhých pár metrů, se následně můžeme dostat i do výšky nad 1 km.Sezóna pro vyhlídkové lety balónem začíná obvykle v dubnu a končí v říjnu. Naše balóny mají platné pojištění po celý rok, takže i v zimním období je možné domluvit balónový let. Horkovzdušné balóny nelétají v době, kdy stoupavé proudy vzduchu (termika) ovlivňují bezpečnost. Proto se létá vždy ráno a v podvečer.

Co stojí Let balónem : Let balonem cena – Kolik stojí vyhlídkový let balónem

  • Vyhlídkový let balónem začíná na ceně od 4 190 Kč. Pokud budete mít štěstí v akci se lze dostat i na cenu okolo 3 000 Kč.
  • Privátní (soukromý) let balónem pro dvě osoby pak začíná na ceně od 14 000 Kč.
  • Parádní zážitek také slibuje pilotování balónu za cenu 7 999 Kč.

Kolik stojí balón na létání

Kolik to stojí Cena balónového kompletu (pro 2 pasažéry a pilota) připraveného k letu vás příjde na cca 800 000,- Kč. Můžete však také koupit ojetý-olétaný balón za polovinu této částky.

Jak se obléci na let balónem : Na let balonem vám doporučujeme outdoorové oblečení, nejlépe tmavší barvy a pevnou obuv / k ranním letům nejlépe i nepromokavou /. Přistání nemusí být vždy na krásně posečené louce, ale třeba na poli. Teplota během letu je přibližně shodná s aktuální teplotou na zemi.

Po dobu letu můžete fotit i filmovat. Letu balónem se mohou zúčastnit děti od 6 let, podstatná je ale také výška, a to alespoň 130 cm a také doprovod dospělé osoby. Dále je také třeba, aby byl účastník v dobré fyzické kondici a zvládl po dobu letu (1 hodina) stát a držet se.

Zároveň slavný let balónem stojí 230 EUR (!) za osobu v balónu, do jeho koše se vejde celkem 16 osob a většina balónů odlétá okolo 6. ranní hodiny.

Jak se stát pilotem balónu

Pro létání balónem je třeba získat pilotní licenci, tzv. průkaz pilota volných balónů, vydávanou Úřadem pro civilní letectví ČR (ÚCL). Nutnou součástí je získání průkazu radiotelefonisty a osvědčení zdravotní způsobilosti. Pro zahájení výcviku není stanoven minimální věk.Horkovzdušný balón je poháněn větrem a ve vzduchu může pouze stoupat nebo klesat podle toho, jak se ohřívá vzuch uvnitř balónu. Balon je tedy ovládán pouze pomocí hořáků, které spalují propanbutanový plyn. I přesto lze ovládat směr letu balónu vystoupáním do výšek, kde vítr vane požadovaným směrem.Balón nelze bezpečně, bez rizika, provozovat v bouřce, dešťové či sněhové přeháňce, během dne za termického proudění a v silném větru. Za normálních okolností lze balón provozovat do rychlosti větru cca 14 km/h, při startu ze zástavby nebo z davu lidí se tato hranice snižuje na 7 km/h.

Doporučujeme pohodlné, sportovní oblečení a pevné boty. Není třeba oblékat se tepleji, než je venkovní teplota při zemi. Změna teploty s výškou je cca 0,7 °C na 100 m výšky. Jinak není třeba žádné speciální vybavení.

Jak probíhá let balónem : Balón je nejprve roztažen na zemi, poté je pomocí ventilátoru naplněn studeným vzduchem. Po jeho dostatečném naplnění začne pilot zahřívat vzduch v obalu balónu pomocí hořáků. Balón s ohřátým vzduchem se zvedne. Pilot zkontroluje celý balón a pozve pasažéry na palubu (do koše).

Kolik stojí Let balónem v Turecku : Zároveň slavný let balónem stojí 230 EUR (!) za osobu v balónu, do jeho koše se vejde celkem 16 osob a většina balónů odlétá okolo 6. ranní hodiny.

Kdy jet do Kappadokie

Nejideálnějším obdobím pro návštěvu Kappadokie je konec jara, které může být deštivější, nebo začátek podzimu.

Informace o letu: Praha – Istanbul

Nejlevnější let 3 019 Kč
Nejlevnější měsíc k odletu leden
Průměrná délka letu 2 hod. 43 min.
Nejoblíbenější letecká společnost Turkish Airlines
Průměrný počet letů za týden 126

Kromě výcviku a praktické a teoretické zkoušky je nutné mít pro létání v kluzáku nebo větroni ještě další dvě osvědčení. Před prvním letem bez instruktora je potřeba získat průkaz radiotelefonisty letecké pohyblivé služby, který pilota opravňuje k používání radiostanice, a zdravotní osvědčení II.

Kolik stojí balón : Cena balónového kompletu (pro 2 pasažéry a pilota) připraveného k letu vás příjde na cca 800 000,- Kč. Můžete však také koupit ojetý-olétaný balón za polovinu této částky.