Co dělat když dítě nechce kakat?
Vhodné homepatikum by bylo dobré vybrat s pediatrem, či s homeopatem. Pokud obtíže trvají takto dlouho, je možné zvážit návštěvu dětského psychologa. Do té doby se zaměřte na zvýšený pitný režim a projímavé potraviny, naopak se ze stravy pokuste vyřadit stavící potraviny. Dále podávejte probiotika.Kojené děti nemusí mít stolici několik dní. Dokonce jsou mimina, která nekadí i 14 dní.Vyzkoušejte i jemné poklepávání, „chůzi“ prstem kolem pupku, rovněž ve směru hodinových ručiček. Účinné by mělo být i hlazení ve směru od hrudního koše až pod pupek. Kromě cvičení a masáže se u mnoha dětí osvědčila i teplá koupel, která uvolní břišní svaly a zmírní nepříjemné pocity spojené se zácpou.

Jak motivovat dítě na kakání : Kakání ostatních dětí může dítě motivovat, ukázat mu, že vlastně o nic nejde. I vy sami se před dítětem neschovávejte, hlaste mu, že jdete na záchod a že se nic neděje. zkuste nastolit nějakou pravidelnost – nabídněte dítěti, že teď kakat nemusí když nechce, ale večer/zítra už ano a dodržujte podobný čas každý den.

Jak vyvolat stolici

Přirozený způsob, jak podpořit činnost střev, je obohacení jídelníčků o vlákninu v podobě několika porcí ovoce, zeleniny či luštěnin denně, výměny bílého pečiva za celozrnné a pravidelné pohybové aktivity. Čistou vlákninu lze koupit i v lékárně (Psylium), podává se rozpuštěná ve vodě.

Co dělat když nejde vytlačit stolice : Může to být nedostatek tekutin, málo vlákniny ve stravě, špatný mikrobiom, těžká strava (tučná). Pro akutní vyprazdňování jde použít glycerinový čípek. Pro regulaci trávení doporučuji přijímat min 2l tekutin denně, přidávat do jídla vlákninu (psyllium, ovoce, zelenina, ořechy, obiloviny apod.)

Má-li dítě zácpu, je základním opatřením úprava jídelníčku. Je vhodné zařadit potraviny s vyšším obsahem vlákniny (ovoce, zelenina, luštěniny). Dále je třeba zvýšit příjem tekutin, ideálně čisté vody, a dbát na dostatek fyzické aktivity. Zácpa často souvisí také s nerovnováhou střevní mikrobioty.

Pohyb a cvičení – peristaltika střev je někdy zastavena kvůli nedostatku pohybu. Doporučujeme proto každý den alespoň půlhodinovou procházku nebo cvičení. Mezi vhodné polohy patří hluboký dřep – "seďte" v této poloze několik minut denně pro podporu vyprazdňování!

Co pomáhá na Kakání

Proti zácpě jsou vhodné hořečnaté minerální vody, pokud jsou využívány s mírou. Část pitného režimu mohou ale obsadit klasické minerálky. Obzvláště vhodným doplňkem jsou zeleninové šťávy a v menší míře i ředěné ovocné džusy a mléko.Na úpravu stolice je vhodné nasadit probiotika. Velmi vhodná jsou v tekuté formě – Hylak. U dětí se v prvních dnech ( cca 3 dny) doporučuje užívat 3x denně 1 ml , po zlepšení se sníží dávka na 0,5ml 3x denně. Nemělo by se podávat s mlékem, mohlo by způsobit vysrážení obsahu.Přirozený způsob, jak podpořit činnost střev, je obohacení jídelníčků o vlákninu v podobě několika porcí ovoce, zeleniny či luštěnin denně, výměny bílého pečiva za celozrnné a pravidelné pohybové aktivity. Čistou vlákninu lze koupit i v lékárně (Psylium), podává se rozpuštěná ve vodě.

Snažte se přijímat dostatečné množství vlákniny (ovoce, zelenina, obiloviny, celozrnné pečivo, otruby a luštěniny). Můžete zařazovat do jídelníčku i potraviny s přirozeně projímavým účinkem – kompoty, kefíry, jogurty, ovoce, zelenina, celozrnné Můžete vyzkoušet i sklenici vlažné vody či džusu po ránu nalačno.

Jak vyvolat stolici rychle : Pomáhá sklenice vody po ránu. Přirozený způsob, jak podpořit činnost střev, je obohacení jídelníčků o vlákninu v podobě několika porcí ovoce, zeleniny či luštěnin denně, výměny bílého pečiva za celozrnné a pravidelné pohybové aktivity. Čistou vlákninu lze koupit i v lékárně (Psylium), podává se rozpuštěná ve vodě.

Co dělat když dítě zadržuje stolici : Základem léčby u dětí jsou režimová opatření a kvalitní strava (pravidelné časy jídla, nevynechávání jídel, potraviny s vysokým obsahem vlákniny, kysané mléčné výrobky). Pokud si dítě stěžuje, že mu jde tlačení hůř, navyšte pitný režim. Lze přidat trochu švestkové či meruňkové šťávy. Hlídejte u dítěte dostatek pohybu.

Jak si vyvolat stolici

Přirozený způsob, jak podpořit činnost střev, je obohacení jídelníčků o vlákninu v podobě několika porcí ovoce, zeleniny či luštěnin denně, výměny bílého pečiva za celozrnné a pravidelné pohybové aktivity. Čistou vlákninu lze koupit i v lékárně (Psylium), podává se rozpuštěná ve vodě.

pokud nepociťujete žádné potíže, není třeba 3 dny bez stolice nijak významně řešit. Dbejte na pitný režim, dostatek vlákniny ve stravě a pravidelný pohyb. Pomoci může také dlouhodobé užívání probiotik.Má-li dítě zácpu, je základním opatřením úprava jídelníčku. Je vhodné zařadit potraviny s vyšším obsahem vlákniny (ovoce, zelenina, luštěniny). Dále je třeba zvýšit příjem tekutin, ideálně čisté vody, a dbát na dostatek fyzické aktivity. Zácpa často souvisí také s nerovnováhou střevní mikrobioty.

Co delat kdyz mi nejde Vytlacit stolice : Pohyb a cvičení – peristaltika střev je někdy zastavena kvůli nedostatku pohybu. Doporučujeme proto každý den alespoň půlhodinovou procházku nebo cvičení. Mezi vhodné polohy patří hluboký dřep – "seďte" v této poloze několik minut denně pro podporu vyprazdňování!