Jak se dostat autem na Dlouhé stráně?
Od roku 2010 je horní nádrž přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně přístupná 6 sedačkovou lanovkou z blízkého lyžařského areálu Kouty. Lanovka vás vyveze 4,5 km pod horní nádrž. K ní se potom dostanete pěšky, na kole nebo využitím minibusu, který tam jezdí kyvadlově.Trasa začíná u Informačního centra v Loučné nad Desnou. Vydáme se do kopce, po červené cykloturistické značce. Přejedeme rovně přes hlavní silnici a pokračujeme stále po stejné značce do kopce. Na konci obce je závora a zákaz vjezdu motorových vozidel.Je možnost i se psem vyjet lanovkou a dojít pěšky jen k nádrži, cca 2,5 km. Za výlet moc děkujeme Hance Procházkové.

Kolik stojí lanovka na Dlouhé Stráně : Ceník pro sezónu 2023

Dospělí Děti
Nahoru 380,- 340,-
Dolů 250,- 250,-
Zpáteční 400,- 350,-

Kde zaparkovat na Dlouhé Stráně

Lze využít bezplatné velkokapacitní parkoviště (600 aut, 20 autobusů) přímo v lyžařském areálu Kouty. Od horní stanice lanovky k horní nádrži (4 km), od horní nádrže sjezd po asfaltové cestě až do Koutů nad Desnou (16 km) nebo do Loučné nad Desnou (17 km).

Kam na kole Litoměřice : V Litoměřicích můžete svá kola zaparkovat v cyklověži a vyrazit na prohlídku historického města. Navštivte vyhlídku Kalich, Dómské náměstí s katedrálou sv. Štěpána nebo si kupte místní výborné víno ve vinném šenku na náměstí. V létě můžete využít i prohlídkového Okruhu po církevních památkách.

Na kole za krásami Karlovarského kraje

 • NAŠE TIPY.
 • Cyklostezka Ohře.
 • Krušnohorská magistrála.
 • Do kopců Slavkovského lesa.
 • Trail Park Klínovec.
 • Cyklo EGRENSIS.
 • Cyklopůjčovny Českých drah.
 • Cyklisté vítáni.


Současná osmimístná lanovka odpovídá moderním trendům přepravy svého druhu. Délka dráhy je 2 300 m, lanovka při své cestě zdolává převýšení 566 m a doba jízdy je sedm a půl minut. Za hodinu je schopna přepravit 1500 osob.

Kolik stojí lanovka na Monte Baldo

Lyžařská střediska

Jízdenky lanovkou na Monte Baldo https://funiviedelbaldo.it/en/timetable-rates/
Typ jízdenky Cena jízdenky Pro koho je určena
Dospělí (Normal ticket) 22€ Dospělí (18 – 64 let)
Snížená (Reduced-price ticket) 15€ Senioři (65+ let); studenti (14 – 18 let)
Dětská (Junior ticket) 10€ Děti (do 14 let)

V současné době existují v Česku čtyři přečerpávací vodní elektrárny: Dlouhé Stráně, Dalešice, Štěchovice II a Černé jezero. Celkový instalovaný výkon je 1 171, 5 MW. V roce 2022 tyto elektrárny na čerpání odebraly 1290,4 GWh a vyrobily 977 GWh.Cyklostezka Varhany, která spojuje Českou Lípu s Kamenickým Šenovem měří téměř 17 kilometrů a vede po bývalé železniční trati. Cyklostezka o šíři 3 metry začíná nedaleko vlakové zastávky Střelnice v České Lípě a končí u bývalého vlakového nádraží v Kamenickém Šenově, jen pár set metrů od Panské skály.

Pokud chcete strávit v Českém ráji dovolenou, ubytujte se třeba v obci Zámostí-Blata v atraktivní oblasti Prachovských skal. Odtud můžete podnikat cyklovýlety do všech zajímavých míst Českého ráje – například na zříceninu hradu Kost, Trosky nebo do historických měst Jičín a Sobotka.

Kolik kilometrů je Praha Karlovy Vary : Trasa: 158,6 km – 2:09 h.

Kam na víkend Karlovarský kraj : 10 tipů na výlet, kam se v Karlovarském kraji vydat

 • 1) Karlovy Vary. Karlovy Vary jsou známé svými minerálními prameny, lázeňskou tradicí a krásnou architekturou.
 • 2) Miniaturpark Boheminium v Mariánských Lázních.
 • 3) Zámek Valeč
 • 4) Blatensko.
 • 5) Hrad Loket.
 • 6) Svatošské skály.
 • 7) Slavkovský les.
 • 8) Mariánské Lázně

Kolik stojí lanovka na Černou horu

Dospělý

Dospělý Dítě
Online Online
Nahoru 270 160
Dolů 270 160
Obousměrná 320 220


Ceník pro sezónu 2023

Dospělí Děti
1 cesta 350,- 250,-
Zpáteční 450,- 320,-

Z vesnice Malcesine na břehu Gardy jede pod vrchol hory Monte Baldo (2218 m n.m.) lanovka s rotujícími kabinami, které umožňují pohodlný rozhled do všech stran. Tohle je díky úžasným výhledům jedna z nejlepších lanovek v celé Evropě.

Jak dlouho jede lanovka na Monte Baldo : Cesta lanovkou trvá celkem 10 minut a vyveze nás do výšky 1 753 metrů. U vrcholové stanice je několik restaurací.