Jak se čte sriracha?
Primark je v angličtině Prajmark – aspoň podle toho, co jsem slyšela.Španělská módní značka Zara svůj název odvozuje od chorvatského města Zadar, kterým byl na svých cestách okouzlen zakladatel značky Amancio Ortega.Název je rovněž velice často špatně vyslovován. I přesto, že se španělsky čte „j" jako „ch", na Kubě, odkud mojito pochází, se „j" vyslovuje jako „h". Správně je tedy [mohito]!

Jak se čte Lidl : Lidl je německý řetězec diskontních prodejen, který působí ve 30 zemích Evropy a ve Spojených státech amerických. Stejně jako Kaufland je Lidl součástí skupiny Schwarz-Gruppe, která je největší maloobchodní společností v Evropě.

Jak se vyslovuje Givenchy

Výslovnost parfémů

Výrobce parfému Výslovnost parfému
Ferrari ferrari
Georgio Armani džordžo armany
Givenchy živonši
Gucci guči

Jak se vyslovuje Levis : Dnes začneme jedním jazykovým okénkem správné výslovnosti – víte, že Levi's se nečte tak, jak se píše, ale /li:vais/ Ano, „leave eyes“, protože byl jednou jeden pán – Levi Strauss – a ten se taky četl /li:vai/.

Pokud máte rádi silnou chuť kávy s kapkou mléka, je pro vás skvělou volbou espresso macchiato [čteme espreso makjáto]. V případě, že si tento nápoj objednáte, dostanete klasické espresso doplněné trochou mléčné pěny. Samotná pěna je zde pouze na zjemnění kávy a ani zdaleka se nepodobá cappuccinu nebo caffé latté.

Špekáčky PIKOK

Země výroby: Česká republika
Výrobce: MASO UZENINY POLIČKA, a.s.
Dodavatel: neuvedeno
EAN: 02375241
Data ze dne: 30. 3. 2020

Jak se vyslovuje Calvin Klein

Výslovnost parfémů

Výrobce parfému Výslovnost parfému
Cacharel kašarel
Calvin Klein kelvin klain
Carolina Herrera karolyna heréra
Caron karon

Yves Rocher [iːv rɔʃɛ]IPA je světová rostlinná kosmetická firma, založená v roce 1959 francouzským kosmetickým podnikatelem Yves Rocherem ve městě La Gacilly v Bretani.Lacoste. Až příště budete shánět lakoste boty, nedivte se, že na vás prodavačka bude koukat jako na burana. Jméno této světoznámé značky se totiž vyslovuje správně „lakost“.

Prosecco (čte se proseko s důrazem na druhou slabiku) je jedno z nejoblíbenějších šumivých vín.

Jak se čte stracciatella : Smetanová zmrzlina s kousky čokolády, tedy stracciatella, se vyslovuje jednoduše „stračatela“. Vaječný krém s cukrovou krustou crème brûlée objednávejte jako „krem brüle“. A dezertní, obvykle čokoládová, pěna mousse nemá nic spolčeného s myší, a to ani ve výslovnosti. Mousse je zkrátka „můs“.

Kdo je majitelem firmy Pikok : Lidl je známý značným podílem vlastních značek na svém sortimentu, kromě řady Pikok prodává pod vlastní značkou Pilos nebo Bluedino mléčné výrobky, letos do stálé nabídky zařadil vlastní značku Bio, má pivo Argus, kosmetiku nebo hygienické potřeby Cien, Floralys, Formil či W5.

Jak vznikl název Lidl

Ten sídlil v německém Neckarsulmu. Za obchodování s potravinami se zasloužil Josef Schwarz, který do firmy vstoupil v roce 1932. Jako společník rozšířil portfolio firmy nejenom o velkoobchod s ovocem, ale také s potravinami. Název Lidl je inspirován učitelem Ludwigem Lidlem.

Americká značka z New Yorku nese oficiální název Donna Karan New York – DKNY. Založená byla známou módní návrhářkou Donnou Karan, která se narodila v roce 1948 v New Yorku. DKNY je právě inspirováno tímto velkoměstem. Typickým příkladem se stalo černé body, zavinovací sukně nebo kalhotový kostým.Název je rovněž velice často špatně vyslovován. I přesto, že se španělsky čte „j" jako „ch", na Kubě, odkud mojito pochází, se „j" vyslovuje jako „h". Správně je tedy [mohito]!

Jak cist Latte Macchiato : Vyslovuje se tedy taljatele a aljo oljo. A na gastronomický závěr si dáme latte macchiato, žádné laté mačáto, ale makijáto!