Proč se objímat?
V době, která fyzické blízkosti nepřeje, došly k závěru, že správné objetí by mělo trvat pět až deset sekund. Tým vedený Annou Lenou Dürenovou z Goldsmiths, University of London zkoumal vliv trvání objetí, jeho styl s ohledem na to, zda se objímají dva muži nebo dvě ženy, i na citovou blízkost objímajících se lidí.„Pro běžné přežití potřebujeme čtyři objetí denně, pro prevenci, co se spokojenosti a zdraví týče pak osm, a pro růst a osobní vývoj postačí 12 objetí během dne,” uvedla psycholožka Virginie Satirová. A proč zrovna objímáníDlouhé objetí

Přesto vám vzájemné objímání může leccos napovědět. Pokud objetí trvá déle než obvyklé dvousekundové stisknutí na přivítanou a je opravdu pevné, může to být známka romantických citů.

Co znamená obejmutí : Objetí či obejmutí je forma nonverbální komunikace, při které člověk sevře druhého v náručí – položením svým paží okolo jeho ramenou, případně pasu, na vyjádření své náklonnosti a absence nepřátelství.

Jak dlouho trvá objetí

Jak dlouho trvá objetí Zkráceně řečeno tři vteřiny. Alespoň to vyplývá z poslední studie posoutěžních objetí mezi olympijskými sportovci. Nebude to ale asi náhoda, tři vteřiny totiž trvá i celá řada jiných lidských akcí a neurologických procesů.

Co prozradí objetí : Objetím dáváme najevo svou náklonnost, poděkování, lásku, radost i něhu. Při vřelém, opravdovém a spontánním objetí proudí oběma směry energie, která může být doslova léčivá. Objetí jednostranné, nebo dokonce vynucené energii často bere. Mezi objetím doopravdy a objetím jako je rozdíl světelných let.

Kolik objetí denně potřebujeme Terapeutka Virginia Satir kdysi prohlásila, že denně potřebujeme 4 objetí pro přežití, 8 pro udržení zdravého psychického stavu a 12 pro to, abychom rostli. To se může zdát jako poměrně vysoké číslo, ale v tomto případě rozhodně neplatí, že méně je více.

Pohlazení, objetí, letmý dotek. To jsou způsoby, kterými si lidé vzájemně vyjadřují náklonnost, lásku, přátelství, ale také třeba soucit či obdiv. Doteky jsou pro mezilidské vztahy důležitější, než si mnohdy myslíme.

Co dokáže objetí

Když se obejmeme, naše těla uvolňují oxytocin, často nazývaný "hormon lásky" nebo "hormon tuleního objetí". Tento neuropeptid souvisí s vytvářením pout, sociálními vazbami a důvěrou. Hladiny oxytocinu se zvyšují, podporují pocity tepla, empatie, blízkosti, vzájemnou důvěru i sebevědomí.Jedním z nejdůležitějších signálů jsou doteky. Jakmile vás hladí po rukou či po tváři a vychutnává si každý dotek, vyjadřuje to jeho vřelost a hluboké city. Tyto dotyky by měly probíhat velmi pomalu a něžně. Jakmile je muž provádí rychle a přitom cokoli komentuje, není to upřímné.Prostý dotyk a pohlazení vyjadřují srdečnosti, upřímnost.

10 znamení, která prozradí jeho náklonnost

 1. Narovnal se.
 2. Zvláštně se dívá
 3. Pokouší se upoutat vaši pozornost.
 4. Dotýká se různých částí těla.
 5. Má pohyby lovce.
 6. Dal se s vámi do řeči (není podmínkou)
 7. Přehání
 8. Stará se o vás.

Jak poznat že ke mně něco cítí : Tohle jsou náznaky, že váš kamarád chce něco víc

 • Chce se vídat častěji.
 • Počítá s vámi v dlouhodobém výhledu.
 • Častěji se vás dotýká
 • Cítíte sexuální napětí
 • Představuje vás více lidem.
 • Chce poznat vaši rodinu.
 • Rád mluví o vašem přátelském vztahu.
 • Nerad se baví o vašich romantických vztazích.

Jak poznat že je to jen o sexu : Jak poznat, že si se mnou jen hraje

 1. sám od sebe obvykle nenapíše ani nezavolá, nebo často „zapomene” odepsat;
 2. nezajímá se o vás ani o to, co momentálně prožíváte;
 3. neplánuje příliš do budoucna a další rande řeší obvykle na poslední chvíli;
 4. chrání si úzkostlivě své soukromí;

Jak se chová žena Když se jí líbí muž

Když žena zahájí kontakt prostřednictvím objetí, pošťouchnutí nebo jiných jemných gest, může to být znamením, že se s vámi cítí dobře a chce si být blíž. Může vás například obejmout, když vás uvidí, nebo vás hravě pošťouchnout, když se směje vtipu, čímž dává najevo svou touhu po fyzické blízkosti.

Signály, které znamenají, že má o vás muž opravdový zájem

 • neustále vás sleduje, navazuje oční kontakt.
 • snaží se vás co nejvíce dotýkat, naklání se co nejblíže k vám.
 • má uvolněný výraz tváře, přivírá oči.
 • i když jste mezi přáteli směřuje špičkou nohy k vám.
 • napodobuje vaši řeč těla.

Muže láká, je-li žena přirozeně sebevědomá, trochu zdrženlivá, hrdá, citlivá a hodně empatická. Emancipovaná soběstačná žena to však nemá moc lehké. Přestože muži ocení její sebevědomí a soběstačnost, nesmí jí chybět potřebná dávka ženskosti.

Jak se chová muž když se mu líbí žena : pamatuje si o vás drobné detaily. Pokud nejenže iniciuje další setkání, ale pamatuje si z minula i detail z vašeho předchozího rozhovoru, je to hodnotný signál jeho vztahu k vám. Pakliže vás má rád, bude věnovat více pozornosti tomu, co říkáte. Snaží se tak najít s vámi hlubší smysl a spojení.